Mordy na Bezdězu? Vše je možné…

Zločin na BezdězuNejprve něco málo o ději: Kniha se odehrává v období středověku na hradě Bezděz. Pokud patříte mezi příznivce Vlastimila Vondrušky a jeho série Hříšní lidé Království českého, jistě víte, že hlavní postavou je královský prokurátor a zároveň správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu. V knize dojde k vraždám a úkolem Oldřicha a jeho pomocníků je přijít na důvod vražd a vraha. Přijde všemu vyšetřovatel na kloub? Pokud to chcete zjistit, knihu si určitě přečtěte.

Recenze: Musím se přiznat, že mě kniha zaujala už ve chvíli, kdy jsem ji viděla v nabídce. Stačilo vidět obrázek, který tentokrát zdobí obálku. Je krásně barevný. Zároveň se jedná o hrad, který je pár kilometrů od místa, kde bydlím. I to mě přimělo si knihu pořídit. A abych nepsala jen o samých věcech kolem, tak už přejdu k jádru pudla. Kniha je psána velice poutavým způsobem, který, myslím si, zaujme každého čtenáře. Velice oceňuji to, že každou kapitolu uvádí malý obrázek. Písmenka v knize jsou vcelku velká a dobře se čtou. Příběh je velice strhující a vždy si říkáte, co Oldřich, popř. jeho poddaní vymyslí.

Velké plus u mě autor získal i svými zeměpisnými znalostmi. V jedné pasáži jsem si živě představovala, jak danou cestou projíždím s danou postavou a prožívám děj. Popis je tak věrohodný. Dále se mi líbilo i zasazení do doby a obsazení postav.

Jak již mě znáte z mých předchozích recenzí, jsem celkem ,,hnidopich” a snažím se najít na knihách i negativa. Ať jsem se snažila sebevíce, v tomto případě se mi nepovedlo najít žádná.

Slovo na závěr recenze: Kniha určitě stojí za přečtení. Vřele ji mohu všem doporučit. Může si ji přečíst naprosto každý. Nevyžaduje žádné velké znalosti dějin a poměrů ve středověkých Čechách.

Hodnocení: Kniha ode mě na plné čáře vyhrála a nelituji svého výběru. Hodnotím ji velice kladně – 100 %.

 

O autorovi:

PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc.

Narozen 1955 v Kladně. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy působil v Československé akademii věd a v Národním muzeu. V té době publikoval více než 50 vědeckých studií z dějin hmotné kultury a několik odborných knih. V současné době žije nedaleko Bezdězu a věnuje se výhradně literatuře a historické publicistice.

Dosud vydal dvacet pět historických románů pro dospělé a dva pro mládež, satirický román o současné politice a několik populárně-naučných knih (mezi jinými Život ve staletích). Je autorem dvou divadelních her a filmu Jménem krále (s Karlem Rodenem v hlavní roli), který vznikl podle románu Vražda v ambitu. Podle románů Dýka s hadem a Záhada zlaté štoly byly natočeny rozhlasové hry (vydané rovněž na CD).

Již pětkrát obdržel “Cenu čtenářů” nakladatelství MOBA, dále získal Zlatou stuhu IBBY a cenu knihovníků SUK.

 


Název knihy:    ZLOČIN NA BEZDĚZU
Autor:                 Vlastimil Vondruška

MobaNakladatelství:  MOBA
Katalog. číslo:   7177
Rok vydání:       2015
Počet stran:       288

ISBN:                  978-80-243-6482-7
EAN:                   9788024364827

Vazba:                Vázáno
Formát:               120 x 200 mm

E-shop:              http://shop.mobaknihy.cz
   

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.