MRÁZ – francouzský nástupce Mlčení jehňátek

MRÁZ – francouzský nástupce Mlčení jehňátekNakladatelství XYZ vydalo napínavý francouzský thriller Mráz od Bernarda Miniera, který umě kombinuje skutečně hrůznou sérii komplikovaných zločinů z minulosti, lidského šílenství a krvavé pomsty s doslova mrazivou atmosférou francouzských Pyrenejí.

Mráz se ve Francii stal ihned po vydání bestsellerem, s prodejem přes 300 tisíc kusů také knižní senzací roku 2012 a získal prestižní Crime Novel Price v Cognacu za rok 2012. Práva na knihu byla prodána do více než deseti zemí včetně USA a Německa. Britský týdeník The Sunday Times zařadil Mráz mezi 50 celosvětově nejlepších kriminálních románů za posledních pět let. Zahraniční média přirovnávají tíživou atmosféru knihy a postupně gradující příběh s razancí propracovanosti knih s nesmrtelným Hannibalem Lecterem.

V mrazivém ránu naleznou pracovníci elektrárny v městečku vysoko ve francouzských Pyrenejích mrtvolu koně bez hlavy, částečně staženou z kůže, zavěšenou na stožáru lanovky. K vyšetřování je nezvykle povolán detektiv kriminální policie Martin Servaz, který brzy identifikuje DNA patřící jednomu z nebezpečných klientů nedaleké psychiatrické léčebny, kde pobývají ti nejnebezpečnější a šílení vrazi a sexuální devianti z celého světa. Když je následně za několik dní objeveno lidské tělo stylizované velmi podobně jako koňská mrtvola, detektiv Servaz s kolegyní Irène Zieglerovou a celým policejním oddělením se pouštějí do komplikovaného vyšetřování hrůzného tajemství sahajícího až desítky let do minulosti.

 „V thrilleru Mráz hraje ledová atmosféra skutečně hlavní roli. Svírá nejen krajinu pod Pyrenejemi, ale i srdce vyšetřovatelů; objímá svým smrtelným dechem všechny, kteří se v této ledové pustině pohybují, a ve svém vyústění přináší strašlivou pomstu. Bernard Minier napsal skutečně výtečný thriller, jaký tu již řadu let na literární scéně nebyl. Mrazivý,“ říká překladatel Jiří Žák.

Nakladatelství XYZ plánuje vydat postupně i druhý a třetí volně navazující díl (francouzsky Le Cercle, 2012, N´Eteins pas la lumiére , 2014) této bestselerové série s kriminalisty Servazem a Zieglerovou, o nichž v budoucnu ještě hodně uslyšíme. „Zapamatujte si jméno Bernard Minier!“ varuje francouzský týdeník Le Figaro, „Jistě se vyšvihne mezi největší mistry světového thrilleru a detektivních příběhů. Jeho Mráz je velmi dobrý, obsahuje vše, co tvoří nezapomenutelnou detektivku.

 

NAKLADATELSTVÍ XYZ

NAKLADATELSTVÍ XYZ je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

 

Albatros média

Albatros Media a.s. je mediální společnost nabízející pod značkami devíti samostatných nakladatelství Albatros, BizBooks, CooBoo, CPress, Computer Press, Edika, Motto, Plus, XYZ a v koedičním projektu s ČT Edice České televize široké spektrum mediálních produktů – knih, interaktivních encyklopedií na CD-ROM, audionahrávek a DVD.

Albatros media, a.s.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.