Musí to být happy end. Opravdu?

recenze knihy Musí to být happy end

Pro Ellu Faustovou je nejdůležitější, aby vše v životě mělo svůj šťastný konec. Už jako malá milovala maminčiny pohádky, z nichž žádná nekončila špatně. I její budoucnost měla být přesně taková, chystala svatbu se svým snoubencem Philipem. Ale idylka se nekoná. Po rozchodu Ella zažije slet bláznivých situací vedoucích k tomu, že se, aniž by si to plánovala, stává hospodyní u tajemného Oscara de Witta. Vypadá to, že nutně potřebuje svůj šťastný konec, stejně jako Ellla, pro kterou je to výzva. Ale může šťastný konec doslova vnutit někomu, kdo o to vůbec nestojí?

Musí to být happy end - obal knihyOd Charlotte Lucasové u nás už vyšla kniha Tvůj perfektní rok, vtipná romance se zápletkou typickou pro tento žánr. Ano, možná už tušíte, o co jde. On a ona se potkají, to, že jsou si navzájem souzeni, z nich čiší na sto honů – jen oni to neví. To samé skrývá i její druhý román Musí to být happy end. Lehce předvídatelný, ale i přesto plný humorných i hořkosladkých scén. Milujete Lásku nebeskou nebo Deník Bridget Jonesové? Jsou vám blízké ztřeštěné hrdinky, jejichž život je jeden velký kotrmelec? Tak to máte v rukou správnou knihu. I když ji napsala německá autorka a děj se odehrává v Hamburku, má francouzský šmrnc a mně připomněla romány spisovatele Gillese Legardiniera.

Ella je postava, kterou si buď oblíbíte na první dobrou, nebo si k ní budete hledat cestu stejně jako já. Trochu mi trvalo, než jsem si na její způsob jednání zvykla. Ella byla na můj vkus totiž až moc horlivá a v rámci své honby za šťastnými konci se zaplétala do lží, z nichž se pak jen těžko dostávala. Jaké štěstí, že její zaměstnavatel trpěl ztrátou paměti, a to díky Elle. Už asi tušíte, že na vás čeká malé dobrodružství rámované romantikou a hravým situačním humorem. To, co hlavní hrdinka vyváděla, by v reálném životě neprošlo, ale proč si to neužít právě v knížce? Akce střídá akci, Elle držíte palce, ať si svůj šťastný konec vybojuje

Musí to být happy end je lehká četba s trochu hořkým podtónem. Na Ellině příběhu si člověk uvědomí, jak důležité je mít někoho, s kým je vám dobře a komu můžete věřit a že fungující rodinné vztahy hrají v životě podstatnou roli. 

Hledáte-li odpočinkovou četbu, která má v sobě i určitou hloubku a neklouže jen po povrchu, určitě po tomto románu sáhněte. Charlotte Lucasová je důkazem, že i romance lze psát s humorem, nadhledem a důvtipem.

 

Název knihy Musí to být happy end
AutorCharlotte Lucas
Žánrromány pro ženy
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2019
Počet stran464
ISBN978-80-249-3915-5
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)