Pondělí, 2.10.2023
Chrudim

Muzeum barokních soch se otevře veřejnosti na Den památek

mubaso_otevreniChrudim – Symbolicky na Den otevřených dveří památek se v sobotu 10. září 2011 v 10 hodin otevře Muzeum barokních soch v Chrudimi v bývalém kapucínském kostele sv. Josefa.

V rámci projektu podpořeného z Regionálního operačního programu NUTS II – Severovýchod bylo do chátrajícího objektu investováno téměř sto milionů korun. Dnes má samotné muzeum v srdci centra města sloužit návštěvníkům a milovníkům baroka.

„Muzeum barokních soch nabízí unikátní  tři desítky dřevěných a kamenných soch, které
pocházejí ze 17. a z první poloviny 18. století. Sochy si město vypůjčilo od farností, případně
z dalších kulturních stánků,“ připomíná hlavní smysl muzea chrudimský místostarosta Roman Málek.

Návštěvníci muzea mají možnost v objektu navštívit též kinosál, ve kterém mohou zhlédnout hraný příběh Filmové školy Miroslava Ondříčka v Písku s názvem Kamenný příběh.

Chrudim se tak stává pro turisty výchozím místem třeba k návštěvě nedávno opraveného barokního kostela Panny Marie na Chlumku u Luže, ale i dalších míst Turistické oblasti Chrudimsko– Hlinecko.

Otevřením muzea se tak vyvrací prohlášení některých, že muzeum skončí. „Po svém nástupu jsem slíbil, že projekt dotáhnu do konce. Zdržení o dva měsíce a otevření po sezóně sice není ideální, ale s ohledem na úspory okolo sedmi milionů korun oproti plánům se jeví jako velmi rozumný fakt,“ uzavírá Málek s tím, že děkujeme celému týmu a konzultantům při realizaci projektu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.