Rozhovor přímo s Andělem

Rozhovor přímo s Andělem

V neděli 11. září 2011 pořádá M. F. R., o.s. ve spolupráci s Mama klub Chrudim a Tatto Anděl pod záštitou starosty města Chrudim v Chrudimi na Resselově náměstí benefiční akci Anděl dětem.

Výtěžek z akce bude věnován dětské onkologii v Hradci Králové. Na to, jak vlastně vznikl nápad pořádat benefiční akci a proč zrovna na podporu dětské onkologie a mnohé jiné jsme se zeptali přímo Anděla – Daniela Říčana.

 

Jak vůbec vznikl nápad uspořádat akci Anděl dětem?

Já o tomhle spekuluju zhruba asi tři roky, kdy jsem si říkal, že bych udělal něco taky pro někoho jinýho. Minulý rok už jsme chtěli udělat dětský den, v podstatě jsme to měli daný do kupy, akorát nebyl dostatek lidí, aby se to celé dalo do nějaký formy.  Letos už to tak nějak vykrystalizovalo, že se celá akce dotáhla až do zdárného konce.

Proč jste se rozhodli podporovat dětskou onkologii v Hradci Králové?

Za prvé, protože Sylva, která je taková jakoby spolupořadatelka, tam měla kluka a myslím si, že ty děti na onkologii si to zasloužej v podstatě nejvíc. Většina z nich tam ve finále bohužel umírá. Podporovat třeba Dětský domov je taky super, ale myslím si, že těch peněz do takových to zařízení jde docela dost. Prostě můj postoj je takovej, někdo jinej se na to může koukat jinak. Pokud naše akce dopadne dobře, chceme z toho udělat takovou tradici, že bychom to pořádali každý rok a neříkám, že příští rok nebudeme vybírat třeba zrovna na jinou organizaci než na onkologii v Hradci Králové. Prostě chceme to dělat tímto směrem, aby bylo vidět, že i potetovaný lidi dělají něco pro ostatní.

Takže máte v plánu uspořádávat podobné akce i v budoucnu?

Když to letos nebude žádnej provar, tím myslím, aby se nám alespoň vrátili náklady, v té chvíli to pro nás bude jasná ukázka toho, že jsme to dělali dobře a budeme pokračovat dál.

Takže váš hlavní cíl je vybrat co nejvíc peněz pro onkologii, máte už nějaký plán, kde se peníze konkrétně zužitkují?

Peníze, které vybereme pro onkologii, vlastně půjdou z více směru. Jednak od sponzorů, další peníze se vyberou přímo na akci, kde budou chodit slečny s kasičkama, kam každý může dát, kolik chce. Jedna kasička je taky umístěna v cukrárně U Myšáka. Chceme, aby sbírka pokračovala třeba i dva tři měsíce po akci. Čím déle bude trvat, tím víc peněz snad vybereme. Na konci benefičního odpoledne předáme ale šek s vybranou částkou staniční sestře z Hradce a kolem Vánoc bychom chtěli dodat ještě zbytek vybraných peněz z kasiček. S Mama klubem máme dokonce takový záměr na Vánoce uspořádat pro děti v nemocnici nějaké představení, abychom to prostě dotáhli nějakým způsobem úplně do konce.

Rozhovor přímo s Andělem

Je v programu benefičního odpoledne něco, na co byste nás určitě pozval, u čeho nemůžeme chybět?

 

Program jsme sestavili tak, aby zaujmul jak děti, tak dospělé. Každý si tam snad najde to svoje. Dnem bude provádět speaker Bart, mimo jiné tam vystoupí i spousta kapel – určitě znáte třeba kapelu Eastpark. K vidění budou i vojenská auta, historický šerm, sokolníci, lidé z kinologického kroužku a další věci, které se teď ještě domlouvají na poslední chvíli a na plakátech třeba ani nejsou. Hodně zajímavá budou vojenská auta. Zajímavý taky bude seskupení lidí, kteří se zabývají severozápadníma indiánama. Budou předvádět tance a řemesla indiánský, akorát jsou prostě „bílí“. Mimo jiné uvidíme i divadélko Kacafírek, vystoupení dětského kicboxu.

Všem bych chtěl touto cestou moc poděkovat, protože ty lidi to udělali zadarmo. Takže fakt všem dík. Chtěli jsme pozvat i nemocné děti, ale ty jsou bohužel v takovém stavu, že je to nemyslitelné, ukážou se tam spíš nějaké děti, které těmi chemoterapiemi prošly.  

Chcete ještě něco dodat na závěr?Aby nám hlavně vyšlo počasí.  Jsou zváni všichni, klidně i mí konkurenti tatéři 🙂 Je to na dobrou věc, tak ať si každý nechá to negativní doma a přijde.

 

Anděl dětem

Portál Chrudimka.cz je mediálním partnerem této akce.

Facebook akce – https://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=166497920082195

Web akce – http://andel-detem.chrudim.org/

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.