Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Na střeše

Jiří Mádl se vrací zpět jako režisér. Po jeho pět let starém velmi úspěšném filmu Pojedeme k moři, kladně přijatý jak diváky, tak kritiky. Jestli se mu na jeho úspěšný debut povedlo navázat, se můžete přesvědčit, již dnes.

 Profesor Rypar (Alois Švehlík – Princezna ze mlejna, Operace Silver A) poskytne dočasné útočiště Songovi (nováček Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení.

Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit?  (Falcon)

 

Oficiální premiéra filmu je stanovena na 7. února 2019

 


Drama / Komedie

Česko, 2019, 97 min

Režie: Jiří Mádl

Scénář: Jiří Mádl

Kamera: Martin Žiaran

Hudba: René Rypar

Hrají: Alois Švehlík, Duy Anh Tran, Mária Bartalos, Vojtěch Dyk, Adrian Jastraban, David Švehlík,Radek Zima, Miroslav Táborský, Martin Sitta

ČSFD: https://www.csfd.cz/film/424840-na-strese/prehled/


 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.