Čtvrtek, 8.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Návrat obávaného Pána hor

recenze knihy Pán hor II.

„Milovala ten vítr, který jí zněl úplně jinak než ostatním lidem. Milovala i tajemné ticho skla a nádherný pohled do údolí. Tady byla nejvíc sama sebou a nehodlala se nechat o ten pocit připravit nějakým Danielem de Montignac.“

Také vás uchvátil první díl šestidílné ságy Pán hor (recenze)? Pokud ano, tak jistě rádi sáhnete po pokračování. Po přečtení druhého dílu se již moc těším, až si přečtu třetí. Tahle rodinná sága si vás získá.

I v druhém díle se setkáváme s nám již známými postavami, ale také se musíme připravit na to, že se s některými budeme muset rozloučit, ale na scéně se objeví postavy nové, další generace de Braiů, jejíž osudy vám nebudou lhostejné.

Je opravdu na co se těšit, napětí střídá romantika, ale rozhodně si nemyslete, že knihy paní Körnerové by se řadily do červené knihovny. Na pozadí historických událostí se nám odvíjí příběhy nyní již početné rodiny de Braiů, ale i jejich příbuzných. Určitě si v románu oblíbíte nejednoho hrdinu, o to těžší bude, se s nimi rozloučit.

„Josefina se znovu rozhlédla. Všichni se na ni dívali a ze všech těch pohledů mohla vyčíst radost. Tolik radosti z narození jediného nepatrného lidského tvora…Vtom otevřelo děťátko oči. Byly ještě vzdálené, bez opravdového pohledu, jako jsou oči všech mláďat, když se prvně otevřou. Snad právě proto vzal ten pohled Josefinu za srdce.“

Tentokrát se kniha věnuje především osudu Sebastiana de Braie, prvorozeného syna obávaného pána hor Edmonda. Ale sledujeme také život jeho matky Christiny i jeho bratra Ludvíka a sestry Josefíny.

Pán hor 2Jak jsem již řekla, v knize nechybí napětí, vzbouření se konvencím, které zavede jednoho z členů rodiny až do zámoří. Kniha se čte jedním dechem, zkrátka tato rodina vám přiroste k srdci.

Autorka dokáže krásně zachytit dobu, i to, jak lidé tehdy žili, jak se bavili a co je trápilo. Jsem moc zvědavá, co nás čeká v následujícím dílu a už teď vím, s kým se mi bude těžko loučit, ale věřím, že pokračování bude jistě neméně zajímavé, protože ani ve dvojce nechybí rychlý spád a řada zvratů.

„Tenkrát nijak zvlášť nepřemýšlela, jaká je člověk, s nímž žije. Teprve jeho gesto ji donutilo uvědomit si, že za maskou bezstarostného společníka se skrývá muž, který je ochotný pro ni kdykoli nasadit vlastní život. Uvědomila si i to, že láska není rozechvění, které pociťovala v jeho náručí, ale bolest kterou cítí teď, když mu hrozí smrtelné nebezpečí.“

V tomto díle také přišla na svět řada potomků, kteří ještě více rozvětví již tak početnou rodinu. Autorka zachytila jejich příchod na svět, který ne vždy byl jednoduchý, a bohužel někoho stál i život.

Je to kniha, která je nabitá dobrodružstvím, láskou, vypjatými scénami, zrozením i smrtí, touhou po odplatě, ale i oddaností.

Knihu doporučuji všem milovníkům romantických historických rodinných ság a samozřejmě těm, kterým se líbil již první díl, protože pokračování vás rozhodně nezklame.

„Moje lásko!“ Slíbával slzy, které jí vyhrkly, a tiskl ji k sobě stále silněji. „Ty jsi moje jediná jistota v životě. Ať mě bůh zatratí, jestli tě někdy zradím! Já jsem prokletý, Sylvie, přináším lidem jenom neštěstí, říkal jsem ti to už tenkrát. I tebe jsem zavedl až na okraj propasti. Ale udělám všechno, abych tě do ní nestrhl s sebou. Osud mi tě dal tenkrát, když už jsem v nic nedoufal. Nikdy tě nesmím ztratit, Sylvie. Potřebuji tě…“

Moje hodnocení je 100 %.

 

 

Název knihy Pán hor II.
AutorHana Marie Körnerová
ŽánrRomán, Pro ženy
  
Nakladatelství Baronet
Rok vydání2017
Počet stran456
ISBN978-80-269-0737-4
  
Nákup knihy www.baronet.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Baronet

Nakladatelství Baronet již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

www.baronet.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)