Návštěva papeže Benedikta XVI. se blíží

Návštěva papežeOd 26. do 28. září 2009 navštíví Českou republiku Svatý otec. S veřejností se potká v neděli 27. září v Brně a v pondělí 28.  září ve Staré Boleslavi. Zájem se s ním setkat projevilo už více jako 100.000 poutníků.

Před měsícem bylo uzavřeno první kolo objednávání místenek přes farnosti. Celkem bylo napočítáno 68 773 rezervací na mši svatou v Brně-Tuřanech a 32 411 rezervací na mši svatou na Proboštskou louku ve Staré Boleslavi. Ačkoli organizátoři počítají s tím, že mnoho lidí se rozhodne až na poslední chvíli a návštěvnost se tedy ještě může zvýšit, záleží jistě velmi mnoho na počasí a jiných okolnostech, které mohou nastat.

Přestože od 10. do 24. září probíhá další možnost zajistit si místenky, tentokrát na jednotlivých biskupstvích a prodejnách Karmelitánského nakladatelství, pro organizátory však toto první kolo rezervací bylo velmi důležité. Bylo tak zjištěno, jaký je asi o obě bohoslužby zájem a s kolika návštěvníky se má celkem počítat. Organizátoři konstatovali, že zájem o papežskou návštěvu je podle očekávání veliký.

Po boku Svatého otce bude bohoslužbu koncelebrovat přibližně třicítka biskupů jak v Brně tak ve Staré Boleslavi a veliké množství kněží, z nichž někteří budou lidem udílet svaté přijímání. Do Brna se k 7. srpnu přihlásilo 826 kněží a do Staré Boleslavi 545. Lze však předpokládat, jak také na tiskové konferenci řekl biskup Václav Malý, že ostatní kněží se alespoň na jednu z obou bohoslužeb dostaví spolu se svými farníky.

O bezproblémový průběh se bude starat velké množství dobrovolníků.

O bezpečnost bude podle ředitele ochranné služby policejního prezidia Lubomíra Kvíčaly dbát zhruba třista policistů na ochranu papeže, další policisté se budou starat o dopravu poutníků a jejich bezpečnost.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.