Noisia vystoupí na High on it

noisiaTéměř po roce, v pátek 21. května 2010, se otevřou podruhé brány pardubického Ideonu, který bude opět hostit drum and bassovou párty High On It. Po veleúspěšném prvním díle s Aphroditem, Johnem B a Breakem se pořadatelům podařilo připravit opět vynikající lineup v čele s holandským triem Noisia.

Pod pseudonymem Noisia (přezdívka vznikla podle slova VISION, které bylo napsáno na VHS kazetě, která ležela obráceně), se skrývá trojice Holanďanů – Nik Roos, Thijs de Vlieger a Martijn van Sonderen. Ovlivněni širokou paletou umělců, jako jsou Prodigy, James Brown, Miles Davis, Konflikt, produkuje Noisia hudbu jak pro našlapané taneční parkety, tak do tvého MP3 přehrávače!

Před pěti lety založili Noisia svůj vlastní label – Vision Recordings – a to především proto, aby svou produkci měli vždy absolutně pod kontrolou a nemuseli se řídit marketingovými plány cizích labelů. Nik navrhoval takřka veškerou grafiku k deskám, které vydávali a všichni si naplno užívali pocitu svobody, kterou jim vlastní label umožňoval. Samozřejmě se o něj ale i náležitě starali a budovali. Mezi nejzásadnější releasy, které na něm vydali, se řadí  The Tide, Exodus feat. KRS One a Stigma. V roce 2007 rozjeli další label – Division, který se profiluje jako ne-DnB label, zaměřený na elektro, breaky a house.

Během několika posledních let dosáhli Noisia mnoha ocenění, mezi které patří např. Best Producers v holandských D&B Awards v letech 2006 a 2007, Knowledge Mag Top 20 dekády 2000 – 2009: No 4. s The Tide, Best Tech DJ v UK National D&B Awards v roce 2009 a Best Drum&Bass Artist na Beatportu.

Noisia pracovali a remixovali s mnoha světovými producenty, jako jsou např. Moby (remix singlu Alice), The Prodigy (remix Omen a další), Foreign Beghard nebo Amon Tobin, s kterým spolupracovali na jeho nadcházejícím debutovém albu.

Jejich kalendář vystoupení je doslova unavující na pohled…Noisia hráli v hlavních městech po celém světě – od Sydney po Moskvu, Tokyo, Berlín. Vystoupili v těch nejznámějších světových klubech. Track ?Groundhog? se dvakrát objevil v oblíbené hře DJ Hero, skladba Stigma byla k slyšení v legendárním Gran Turismu a Machine Gun zazněla ve hře WipeOut.

Rok 2010 je pro Noisii opět nabitý. Z počátku roku zakládají nový label Invisible, který se bude zaměřovat na o poznání temnější a více experimentální DnB a vycházet na něm budou skladby i jiných producentů. Před 14 dny vyšel první singl Machine Gun z dlouho očekávaného debutového alba ?Split The Atom?, které vyjde 4.dubna a bude se jednat o směsici stylů od elektra až po drum&bass. Dne 13.března 2010 byla Noisia hostem na BBC Radio1, kde namíchali skvělý Essesntial Mix v pořadu Peta Tonga. http://mp3.sety.cz/noisia-essential-mix-13-03-2010-mp3.html

V roce 2010 se také začnou více zaměřovat na opravdovou LIVE show se vším všudy, takže se můžeme nechat jen překvapit, co si pro nás nachystají na pátek 21. května do pardubického Ideonu!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.