Nový blesk Nikon Speedlight SB-700

Nikon Speedlight SB-700Zrcadlovky Nikon mohou nově využít služeb externího blesku SB-700, který kombinuje prvky levnějšího blesku SB-600 i dražšího a pokročilejšího modelu SB-900. Blesk umí detekovat ohnisko objektivu a podle toho optimalizovat záblesk.

 

Společnost Nikon uvedla na trh nový externí blesk Speedlight SB-700. Ten nabízí možnost bezdrátového řízení a disponuje také pokročilou úpravou výkonu v závislosti na ohnisku. Blesk umožňuje korigovat záblesk pro optimální výkon v rozsahu ohnisek 24 až 120 mm. Pochopitelně nechybí otočná hlava a integrovaná výsuvná destička, podporuje i-TTL měření.

Uživatelé mohou zvolit tři různé vzory záblesku, standardní, vyvážené a se zdůrazněným středem. Na FX zrcadlovkách má při ISO 100 směrné číslo 38 (GN38). S NiMH nebo alkalickými bateriemi je schopen dalšího plného záblesku za 2,5 sekundy, s lithiovými pak za 3,5 sekundy. K dispozici je i ochranný systém, který monitoruje teplotu blesku a v případě přehřívání zpomalí rychlost záblesků. Nechybí ani filtry pro žárovkové a zářivkové světlo. Blesk se začne prodávat v polovině listopadu za $329.

 

Zdroj: www.dpreview.com

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.