Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Opět k nám zavítají Blackmore’s Night

Blackmore's Night, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček - FotoZajda.cz8. září 2010, Praha – Kongresové centrum 
Legendární kytarista skupin Deep Purple a Rainbow Ritchie Blackmore se po více než čtyřech letech vrací do Prahy se svým folk-rockovým projektem Blackmore´s Night. Autor mnoha rockových hitů včetně Smoke On The Water se v posledních třinácti letech inspiruje středověkou renesanční hudbou. Na tvorbě nových písní skupiny Blackmore´s Night se textařsky podílí i manželka Ritchieho Blackmorea zpěvačka Candice Night.

Koncert Blackmore´s Night 8. září 2010 v Kongresovém centru Praha je jedním ze sedmi vystoupení letošního evropského turné. Jedná se o jediný koncert Blackmore´s Blackmore's Night, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček - FotoZajda.czNight ve východní Evropě v roce 2010. Na pražský koncert Blackmore´s Night přijedou mimo jiných i fans ze Španělska, Francie, Velké Británie, Dánska, Německa, Itálie, Chorvatska, Maďarska, Slovenska, Polska, Estonska a Švédska.

Blackmore´s Night jsou v České republice velice populární. Loňský koncert u zámku Sychrov navštívilo 3500 příznivců skupiny. Skupina již vydala sedm řadových alb a jedno DVD. Většině vydaných titulů se již dostalo multiplatinového ocenění.

Ritchie Blackmore (14. 4. 1945) a Candice Night (8. 5. 1971) se vzali v roce 2008 po třináctileté známosti. Pro Candice to byl první sňatek. Pro Ritchieho je Candice čtvrtou manželkou. Věkový rozdíl mezi manželi je 26 let. Ritchie Blackmore a Candice Night se seznámili na fotbalovém zápase v roce 1990, kde hrál tým Deep Purple proti týmu newyorkské rockové rozhlasové stanice, kde Candice pracovala. Candice pak zpívala sbory na posledním albu, které Ritchie vydal s Deep Purple, Battle Rages On. Podílela se i na posledním albu Rainbow, Stranger In Us All, z něhož otextovala čtyři písně: Ariel, Wolf To The Moon, Hall Of The Mountain King a Black Masquerade.

Blackmore's Night, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček - FotoZajda.czBlackmore´s Night – 8. září 2010
Kongresové centrum Praha
Vstupenky za 695 Kč v předprodejní síti Ticketstream (www.ticketstream.cz)

Pořádá Bulldozer Live s.r.o., Vrázova 7, 150 00 Praha 5, BulldozerLive@email.cz

 

 

 

Fotogalerii Blackmore’s Night z loňského koncertu na Sychrově lze shlédnout na FotoZajda.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.