Sobota, 3.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Osmnáctý ročník Helicopter Show nabídne nadupaný program i záchranu osob z lanovky

Spojení silných strojů a profesionálů na zemi i ve vzduchu znovu přiláká na královéhradecké letiště desetitisíce návštěvníků. Nejlepší jezdci i nejzkušenější piloti předvedou své umění již 17. a 18. května 2019 na letišti v Hradci Králové v rámci nejrozsáhlejší letecké a motoristické show v České republice. Hlavním tématem letošní Helicopter Show je záchrana osob z lanovky.

Sobotní program, který vypukne v obou areálech v 9 hodin ráno, se ponese v duchu letecké i motoristické show pro veřejnost všech věkových kategorií. Na své si přijdou malé děti, které mají vstup do 150 centimetrů zdarma a pořadatelé pro ně připravili krom zajímavých vrtulníkových a automobilových show i mnoho soutěží. Cestu mezi areály jim zpříjemní turistický vláček.


Pestrý program ve vzduchu i na zemi uchvátí i dospělé, mohou se těšit na řadu novinek
„Ve vzduchu se proletí desítky typů vrtulníků, malé proudové i akrobatické letouny. Statické i dynamické ukázky si pro diváky přichystali zástupci Krajského ředitelství Policie Královéhradeckého kraje, Zdravotnické záchranné služby, Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, Sboru dobrovolných hasičů města Hradec Králové i Libereckého kraje nebo z Vězeňské služby ČR – Věznice Rýnovice a mnoha dalších. Cílem ukázek je posílit povědomí veřejnosti o prevenci, dodržování bezpečnosti a záchraně lidských životů včetně samotné resuscitace pod dozorem zdravotnického personálu,“ doplňuje zajímavosti z programu Daniel Tuček.


Děti a odborná veřejnost si užijí i speciální páteční program
Páteční program Helicopter Show je tradičně připraven pro odbornou veřejnost a školy. „Profesionálové z řad složek IZS prodiskutují témata spojená s leteckou záchrannou službou. Chybět nebude ani praktický výcvik leteckých záchranářů, tentokrát zaměřený na záchranu osob z lanovky. V dopoledních hodinách proškolí odborní pracovníci děti ze základních a středních škol v oblasti prevence, dodržování bezpečnosti a záchrany lidských životů včetně samotné resuscitace. Novinkou v programu bude prezentace středních a vysokých škol se zaměřením na letecké, záchranářské, hasičské a policejní obory,“ říká za organizátora Helicopter Show Daniel Tuček.

 

Návštěvníci zažijí adrenalin závodních jezdců nebo kopilotů
Návštěvníci si mohou užít jízdu ve většině závodních speciálů na rally okruhu se skokem přes most, jízdu dveřmi napřed s profesionálními driftaři, ale také po boku zkušených pilotů vrtulníků ve vzduchu. Opravdové dětské závodní stroje vybavené bezpečnostními prvky si otestují i nejmenší závodníci. Větší buginy budou tentokrát smět řídit i rodiče a každý se může převrátit s autem na střechu na simulátoru. Zážitky budou probíhat v průběhu celého dne s výjimkou vyhlídkových letů v čase hlavního letového programu.

 

Helicopter Show 2019

 

www.helicoptershow.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.