Paní svého času díky podnikání

Paní svého času díky podnikáníProjekt má za cíl zvýšit schopnosti cílových skupin aktivně se začlenit na trh práce formou realizace samostatné výdělečné činnosti.

Cílovou skupinu projektu tvoří ženy dlouhodobě nezaměstnané, ženy v předdůchodovém věku a ženy vracející se z rodičovské dovolené. Ženy čelí na trhu práce různým druhům diskriminace. Často je to kvůli mateřství a péči o rodinu, v důsledku téhož mívají mnohdy nižší kvalifikaci, méně praktických zkušeností, což se odráží na míře sebedůvěry ženy.

V rámci projektu budou klientky moci využít komplex navazujících služeb, které jim pomohou s přípravou na zahájení podnikatelské činnosti. Účastnice projdou motivačními kurzy, kde je cílem obnovit jejich sebedůvěru a motivovat je k rozvoji podnikatelských záměrů. Dále je pro ně připraven cyklus interaktivních seminářů nebo si společně s podnikatelským/kou poradcem/kyní stanoví individuální akční plán jednotlivých kroků poradenství a zapojení do projektu.

Aktivity projektu se budou odehrávat v Praze, dále na území Středočeského a Pardubického kraje, vždy dle zájmu a možností klientů. Místo konání jednotlivých aktivit bude předem uveřejněno.

Více informací naleznete na http://www.gle.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.