Pardubice chtějí postoupit do semifinále a bavit fanoušky

hc_csob_pardubice2Se čtyřmi základními cíli vstupuje pardubický hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice do nové sezony. Obhájce titulu chce bojovat o nejvyšší příčky, mít za sebou spokojené publikum a zdravě hospodařit. Důležitá je rovněž práce s mládeží.

„Pro nás již začíná předsezonní režim. Je to pro nás důležitá sezona, 90 let od založení klubu a 40 let od prvního mistrovského titulu. K této události jsme vytvořili i nové logo, které hráči budou nosit na dresech. Rozpočet je pro letošní sezonu 145 milionů korun. Naším cílem je pro letošní sezonu semifinále. Chceme si také zachovat velkou diváckou přízeň,“ shrnul na úvod předsezonní tiskové konference generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

Hokejový klub registruje mírně zvýšený zájem o permanentní vstupenky. „Prodáno jich bylo 5512,“ řekl s tím, že loňské číslo o pětapadesát kusů. Vyprodána je tak zhruba kapacita pardubické ČEZ Areny.

„Jsme si vědomi, že je těžké navštívit všechny domácí duely, proto jsme zavedli nabídkuTOP 8, což znamená, že fanoušci mohou navštívit čtyři nejatraktivnější soupeře: HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Kometa Brno a HC Škoda Plzeň za cenu 1900 korun v kategorii B. Navíc obdrží bonus v podobě rezervace místa na play off,“ pokračoval Ondřej Šebek, který je ve své funkci od začátku května.

Primátorka města podpořila fanoušky
„Musím potvrdit, že s nástupem nového generálního manažera se komunikace směrem k městu zlepšila. Statutární město Pardubice je pyšné na své hokejisty a ve spolupráci s generálním manažerem chceme postupně klub zlepšovat. Zejména po stránce mládeže, kde budeme uzavírat nové a přesnější smlouvy. Dlouhodobost je velmi důležitým faktem,“ připomněla primátorka Statutárního města Pardubice Štěpánka Fraňková.

Ta je věrnou návštěvnicí zápasů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Podle svých slov se snaží chodit na všechny domácí duely východočeského klubu. Během posledního finále zavítala i do brněnské Kajot areny.

„Atmosférou v Brně jsem byla velmi potěšena. Musím říci, že pardubičtí fanoušci zde prokázali svou kvalitu a že Pardubice jsou výjimečné hokejové město. I proto jsem se rozhodla podpořit Fan Club HC Pardubice,“ řekla Štěpánka Fraňková.

Na domácí premiéru zavítá Jaroslav Kulhavý

Rodák z Ústí nad Orlicí Jaroslav Kulhavý přijal pozvání hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a v úterý 18. září 2012 zápas s týmem Piráti Chomutov.
Jednou z priorit pardubického hokejového klubu je zlepšení komunikace s veřejností. „Náš hokejový klub rozšířil svou marketingovou část. Mezi sportovní kluby patříme mezi špičku, co se týče mobilních aplikací, kterou jsme nedávno představili. Chceme zlepšit kontakt s fanoušky, spustili jsme nové webové stránky, daleko více se zaměřujeme na sociální sítě, na Google+ a Twitteru máme nejvíce příznivců,“ uvedl marketingový manažer klubu Jan Kratochvíl.

„Spustili jsme i YouTube kanál, chceme fanoušky přiblížit dění v klubu. Na první zápas a na další dva plánujeme před ČEZ Arenou Fan fest, aby se před samotným duelem bavili. Na první Fan fest přijede olympijský medailista Jaroslav Kulhavý,“ pozval všechny fanoušky pardubického hokejového klubu. První domácí zápas sehrají hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v úterý 18. září 2012 od 19.10 hodin proti Chomutovu. Doprovodný program začne už v 16.00 hodin před hlavním vchodem do ČEZ Areny a bude pokračovat uvnitř pardubické haly.

„V prvním domácím utkání slavnostně odhalíme šestou vlajku na počest oslav ligového titulu. Změnou je i přesun moderátora utkání přímo na ledové ploše. Chystáme také slavnostní nástup hráčů, kteří na led nastoupí nafukovacím koněm. Doufáme, že se to fanouškům bude líbit,“ řekl Jan Kratochvíl.

Klub užívá logo s koněm, tradiční znak rozhodně neruší
Fanoušci se mohou těšit na řadu novinek. „Každý divák se bude moci během utkání volně připojit na internet přes bezdrátovou síť, což je v extralize unikát. Tuto technologii využijeme v programu k utkání, fanoušci se navíc mohou těšit na řadu soutěží,“ řekl.

Hokejový klub nezapomíná ani na charitativní činnost. „Spolupracujeme s Dětským centrem Veská. Chceme spolupráci rozšířit i s Pardubickou krajskou nemocnicí a pardubickým dětským domovem,“ doplnil Jan Kratochvíl s tím, že klub bude od nové sezony více používat logo s koněm.

„Hokejový klub svůj tradiční znak s hokejkami rozhodně neruší a dále jej užívá například v oficiální komunikaci, z důvodu sjednocení komunikace v hokejovém prostředí bude užívat modernější logo s koněm, který je dlouhodobě součástí všech klubových aktivit,“ poznamenal Ondřej Šebek.

Pardubický A tým se pilně připravuje na novou sezonu, během níž by rád navázal na úspěšné minulé roky. „Po minulé sezoně odešli Casey Borer, Corey Elkins, útočník Jan Kolář I, Petr Koukal a Daniel Rákos. Naopak na jejich místa přicházejí Marek Ďaloga, Kristopher Beech, Martin Šagát, Pavel Brendl a Jiří Vašíček,“ shrnul změny v A týmu sportovní manažer klubu Petr Hemský.

Velkým otazníkem je možná výluka v NHL, která se, zdá se, nezadržitelně blíží. „V sobotu končí termín dosavadní smlouvy, myslím si, že už výluka bude. Chceme případně angažovat dva hráče. Prvním by měl být Aleš Hemský, druhé jméno si zatím nechám pro sebe. Hráči čekají na 21. září 2012, kdy začínají kempy v NHL, poté se rozhodnou, jestli odjedou na sezonu do Evropy,“ řekl Petr Hemský.

Moc se těšíme, shodují se Pavel Hynek s Alešem Píšou

Pardubičtí hokejisté absolvovali šest zápasů European Trophy a tři přípravná utkání. „Kemp jsme si udělali oproti loňsku v Pardubicích. Odehráli jsme devět zápasů z toho šest v European Trophy s bilancí tři výhry a tři prohry. To, jak jsme připraveni, nám ukáže až samotná liga. Přípravu nám komplikují zranění v podobě Martina Barteka a Lukáše Radila. U druhého jmenovaného je to dlouhodobější, ale jinak očekávám brzký návrat,“ prohlásil trenér A týmu Pavel Hynek.

První utkání v nové extraligové sezoně odehrají Pardubice v Třinci, doma se premiérově představí v úterý 18. září 2012, kdy přivítají Chomutov. „První utkání sezony jsou důležitá, nemá cenu spekulovat. První duely jsou spíše o bojovnosti, než o herní kráse. Bude důležité, abychom hráli jako tým,“ doplnil trenér A týmu.

Ten v nové sezoně povede v roli kapitána Aleš Píša. „Do nové sezony již se těším. Přípravné duely již jsou dlouhé, takže se všichni těšíme na to, až to vypukne,“ prohlásil pardubický rodák a odchovanec, který svou tuzemskou kariéru spojil výhradně s Pardubicemi.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.