Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pardubice se utkají s Děčínem v KNBL

Basketbalové utkání mezi BK Jip Pardubice a BK Děčín, foto: Roman ValentaUž za necelý jeden den, 25. února 2015 v 18.00 hodin, proběhne basketbalové utkání mezi BK Děčín a BK JIP Pardubice v ČEZ Sportovní hale v Děčíně.

S Východočechy se děčínští utkají podruhé za pouhých šest dnů. Lepšího výsledku dosáhli děčínští, jež skončili v Českém poháru na krásném druhém místě. Pardubice se mezitím v semifinále poprali s Mmcité Brno o třetí příčku, kterou ztratili stavem 79:90. Nyní se bude konat 35. kolo Kooperativy NBL. Ta je v poslední čtvrtině a brzy se bude rozhodovat, v jakých pozicích se půjde do Play-off.

Děčín bude oslaben o pivota Jakuba Kašu a křídlo Pavla Bosáka. Zato pardubická sestava bude téměř kompletní, tudíž můžeme na palubovce opět očekávat tahouna Levella Sanderse v zádech s Kouhoutem, Jobi Wallem a Kotasem. Ani tentokrát se ovšem Severočeši nepotkají s top skórerem týmu Dušanem Pandulou, řadícího se mezi sedm nejlepších střelců KNBL, jenž Bekse chyběl na obou předchozích zápasech Českého poháru. V tabulkách je BK JIP Pardubice zatím na čtvrté pozici s bilancí 23:9. 

Trenér Dušan Bohunický se k nadcházející utkání okomentoval: „Oba týmy utržily v druhý hrací den Českého poháru porážky, které neočekávaly: my s Brnem, Děčín s Prostějovem – na mysli mám zejména výši této porážky. Pokud jde o nás, do utkání v Děčíně půjdeme se stejnou vervou a se stejným odhodláním, s jakým jsme šli do pohárového semifinále. Vnímáme, že z pohledu tabulky jde o velice důležitý zápas, ale takový pro nás bude každý ze zbývajících devíti v základní části. Takto, tedy s maximální koncentrací, chceme přistupovat ke všem utkáním.“

„Mimo hru i nadále zůstává Dušan Pandula, ovšem je pozitivní, že se v Českém poháru zapojil do hry Petr Bohačík. Víme, že než se dostane do optimální herní pohody, půjde o dlouhodobější proces, přece jen nehrál více než dva měsíce. Navíc po celou dobu nemohl zatěžovat zraněnou nohu, nedostával se v individuálních trénincích do basketbalových věcí, takže teď je naším úkolem, abychom ho co nejrychleji dokázali zapojit do hry, protože tým ho bude potřebovat.“

Více informací ohledně zápasu najdete na: http://www.bkpardubice.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.