Pardubice uspěly v předkole a postoupily do čtvrfinále

Hokejisté Dynama Pardubice uspěli v předkole play-off proti Karlovým Varům a ve čtvrtfinále se střetnou s Mladou Boleslaví.

Základním kamenem postupu do čtvrfinále byly vítězné domácí zápasy. V úvodním duelu série byl k vidění vyrovnaný zápas a Pardubice zvítězily těsně 2:1. Druhý zápas byl naprostým opakem. Karlovy Vary sice měly v úvodu střetnutí několik příležitostí, ale žádnou nevyužily a přišel trest. Poté, co Dynamo využilo první přesilovou hru, stala se ze zápasu exhibice. Domácí tým předvedl doslova brankostroj, využil každé soupeřovo zaváhání a zvítězil 11:3. Jedná se o nový rekord v počtu vstřelených branek v play-off. Série se poté přesunula na západ Čech a Energie nechtěla Dynamu dovolit ukončit sérii. Třetí zápas byl znovu velmi vyrovnaný a rozhodovat muselo prodloužení. V něm byly po sporném gólu úspěšnější Vary a vynutily si čtvrtý zápas. Ten byl velmi vyhrocený a emotivní, ale nakonec skončil jasným výsledkem. Pardubice zvítězily 5:1 a celkovou výhrou 3:1 na zápasy postoupily do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále se tým Richarda Krále střetne se třetím týmem tabulky po základní části, Mladou Boleslaví. Tým z města automobilů je v posledních letech velmi ambiciózní a hraje dobrý hokej. Dynamu se navíc proti Boleslavi dlouhodobě nedaří, v letošní sezoně dokázalo ve čtyřech zápasech uspět pouze jednou. Play-off je ovšem jiná soutěž a žádné dlouhodobé statistiky v něm neplatí.

Čtvrtfinálová série začíná 18. března 2021 na ledě Mladé Boleslavi. Do Pardubic se série přesune v pondělí 22. března.

foto: hcdynamo.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.