Pondělí, 20.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pardubice v červnu hostí mistrovství světa v hokejbale

Pardubice v červnu hostí MS v nohejbaleHokejbalové mistrovství světa se bude konat od 1. do 10. června 2017 v Pardubicích. V České republice se zatím konaly dva světové šampionáty a pokaždé naši reprezentanti vybojovali zlaté medaile. Na hokejbalové mistrovství světa v Pardubicích si můžete zakoupit permanentku za 600 korun. Denní vstupné stojí 100 korun. Děti do 120 cm mají vstup zdarma. Mistrovství světa se bude konat v Tipsport aréně ve velké i malé hale. Celkem se odehraje kolem 90 utkání.

Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit. Na každého čeká desetidenní hokejbalový maraton. Do Pardubic přijede 28 týmů z celého světa a těšit se můžete na obhájce titulu ze Slovenska, Kanadu,

Finsko, USA, Indii, Švýcarsko, Rakousko a nebudou chybět i exotické státy jako jsou Bermudy a Kajmanské ostrovy. „Na světovém šampionátu se představí i ženy. Naše reprezentantky budou chtít navázat na svůj skvělý výkon z posledního mistrovství světa v Zugu, kde skončily na druhém místě,“ uvedl Martin Komárek, předseda Českomoravského svazu hokejbalu, který je pořadatelem turnaje.

Na mistrovství světa se připravují i oba české výběry mužů i žen. Trenér mužů Drahomír Kadlec chce připravit na šampionát ten nejlepší tým, který bude bojovat o ten nejcennější kov. V jeho širším výběru jsou i hráči HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice Jan Bílý, Lukáš Vlasák, Pavel Kubeš, Luděk Kosina, Ondřej Březina, Petr Filip a David Stárek.

Všechny česká utkání bude přenášet ČT sport a očekávají se tisícové návštěvy. Přijeďte podpořit českou reprezentaci. Ambasadorem mistrovství světa je dlouholetý reprezentant a střelec zlatého gólu ve finálovém utkání proti Indii na mistrovství světa v Plzni 2009 Petr Novák, který se na domácí světový šampionát těší. „Věřím, že naši kluci vrátí zlato domů,“ uvedl ambasador turnaje.

Mistrovství světa bude nabízet řadu doprovodných akcí. Pardubice budou v průběhu desetidenního šampionátu žít nejen hokejbalem. Na parkovišti u arény vyroste velká fanzóna s dvěma mobilními hřišti, kde budou denně turnaje pro děti a mládež, turnaje pro školy, řada dětských atrakcí, zábavný program, game zóna a také odpolední a večerní kulturní program. Účast přislíbili i známé osobnosti, především hokejisti, kteří si také často zahrají rekreačně hokejbal – Dušan Salfický, Milan Hnilička, Richard Král, Petr Průcha, Jaroslav Kudrna a další.

www.pardubice2017.com | facebook.com/pardubice2017 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.