Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pardubičtí fanoušci budou po 55 letech opět chodit na Dynamo

Pardubičtí fanoušci budou po 55 letech opět chodit na DynamoDo nové sezony vstoupí pardubický hokejový klub s novým názvem HC Dynamo Pardubice. Šestinásobný mistr se tak vrací k dnes již legendárnímu jménu, které si fanoušci zamilovali a skandují jej dodnes. Východočeši hráli v nejvyšší soutěži pod názvem Dynamo Pardubice v letech 1953 až 1960, nyní se k tomuto jménu vrací.

Toto rozhodnutí klubu umožnila ochota generálního partnera ČSOB Pojišťovny a již společný realizovaný projekt Dynamo karty. Staronový název klub ještě více přiblíží jeho fanouškům a napomůže jeho snadnější identifikaci také v hokejové Lize mistrů.

„Pardubický hokej je výkladní skříní našeho města, jeho vedení přivítalo tento krok, který ještě více přiblíží klub jeho fanouškům s patriotismem k našemu městu. Jsme rádi, že součástí nového loga zůstává i název Pardubice,“ řekl první náměstek statutárního města Pardubice Jiří Rozinek.

Nejvýraznějším prvkem nového znaku, který vytvořilo pardubické grafické studio 2oom pod vedení art direktora Aleše Krajíčka, je erb, který symbolizuje tradici a příslušnost ke šlechtě, v tomto případě přeneseně k „elitě“.

Dalším nezastupitelným prvkem je kůň (resp. koňská hlava) nesoucí symboliku města Pardubice. Název Dynamo, který klub nosil v 50. letech, je zobrazen na značce retrofontem navozujícím atmosféru těchto let. Barevnost značky odpovídá pochopitelně tradičním klubovým barvám – červené a bílé, doplňkově je použita černá. Všechny tyto prvky společně tvoří harmonický celek spojující tradici, historii, sport, dynamiku…

„Změna názvu klubu spojená s novým logem je pro nás historickou událostí, jsme přesvědčeni, že jsme učinili správný krok, který naši fanoušci velmi přivítají. Dovoluji si při této příležitosti poděkovat našemu generálnímu partnerovi ČSOB Pojišťovně, že nám jej umožnila učinit,“ uvedl majoritní akcionář klubu Roman Šmidberský.

ČSOB Pojišťovna zůstává nejvýznamnějším partnerem hokejového klubu a ku příležitosti představení nového loga její zástupce podepsal víceletou smlouvu, která prodlužuje vzájemné partnerství.

„ČSOB Pojišťovna zůstává i v dalším období hrdým partnerem pardubického hokeje, se kterým jsme dlouhodobě spojováni i prostřednictvím názvu klubu. Úspěšný projekt karty Dynamo nás společně vedl k myšlence návratu názvu klubu, který bude nejlepší propagací našeho společného projektu,“ doplnil Marek Nezveda, člen představenstva ČSOB Pojišťovny.

Historický vývoj názvu pardubického hokejového klubu
1923 LTC Pardubice
1949 Sokol Pardubice (sloučení LTC a Rapidu)
1950 Slavia Pardubice
1953 Dynamo Pardubice
1960 Tesla Pardubice
1991 HC Pardubice
1995 HC Pojišťovna IB Pardubice
1997 HC IPB Pojišťovna Pardubice
2002 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2003 HC Moeller Pardubice
2009 HC Eaton Pardubice
2011 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2015 HC Dynamo Pardubice

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.