Špatná domácí bilance Pardubic pokračuje

hc_csob_pardubice2Zápas mezi HC ČSOB pojišťovna Pardubice a HC Verva Litvínov rozhodli až samostatné nájezdy, ve kterých domácí celek padl a celkově tak prohrál 3: 4. Rozhodující moment přišel pouhé 4 vteřiny před koncem normální hrací doby. Za stavu 3:2 pro Pardubice vyrovnal skvěle hrající litvínovský Martynek.

8. kolo, úterý 2. října 2012, 18:00 hodin

Třetiny:
2:1, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1.

Branky a nahrávky:
16. Bartek (Hemský, Píša), 18. Bartek (Píša, Beech), 36. Hemský – 1. Trávníček (Martynek, Hanzl), 32. Martynek (Martinka), 60. Martynek (Hanzl, Trávníček), 65. Hanzl
Rozhodčí: Blecha, Trombík – Hlavatý, Tošenovjan.

Vyloučení:
5:8.

Diváci:
7429.

Střely na branku:
31:38.

Sestavy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (Růžička) – Píša, Kočí, Sičák, Vašíček, Kolář, Benák, Ďaloga – Hemský, Zohorna, Starý – Bartek, Beech, Somík – Kousal, Buchtele, Brendl – Semorád, Nosek, Cetkovský – Šagát.
Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina

HC Verva Litvínov: Francouz (Franěk) – Posmyk, K. Černý, Martinka, Stříteský, Havelka, Hora, Gula – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – J. Černý, Baláž, Pšurný – Martin Frolík, Jurčík, Rapáč.
Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol

Pardubice zahájili dnešní zápas opravdu nešťastně. Hned v 59. Vteřině inkasovali a stav byl 0:1. První přesilová hra přišla po 2 minutách hry a výhodu tím získal domácí tým. Po napadení domácího hráče si jde odpočnout Havelka. Tlak v posledních vteřinách přesilovky byl obrovský, ale skákavý puk se nepodařilo nikomu z domácích do sítě usměrnit. Po 7 minutách zápasu přicházejí velice zajímavé šance domácích, které vedl Martin Bartek. Po faulu Roberta Kousala, který dostal 2+10min za úder do oblasti hlavy a krku. Ani litvínovští nedokázali početní výhodu využít a hra pokračuje ve standardním počtu hráčů. 4,5 minuty před koncem první třetiny, dostávají Pardubičtí dárek a hosté jim nabízejí Přesilovku pět na tři, která bude trvat minutu a 18 vteřin. A hned po 22 vteřinách využívají šance a srovnávají na 1:1 střelou Martina Barteka do prázdné branky, po spolupráci s Alešem Hemským a Alešem Píšou, kteří mu tuto šanci připravili. Stejný muž se trefuje i v 18. Minutě a posílá tak Pardubice do vedení 2:1

Začala druhá třetina a pokračuje řadou trestných minut. Pardubicím se však nepodařilo vstřelit gól ani přes téměř dvouminutový zámek Litvínova v jejich obraném pásmu. Ba naopak nám připravil Dušan Salfický infarktovou situaci, když rozehrával a málem poslal puk do vlastní sítě. V polovině druhé třetiny dokázal dostat za záda Dušana Salfického Rostislav Martynka. Stav je vyrovnaný 2:2. Radost z vyrovnání vydržela Litvínovu pouze 4 minuty, kdy se fantasticky trefila posila z NHL Aleš Hemský, který opět přiklání utkání na stranu domácích 3:2. Nakonec se litvínovští rozhodli ukončit druhou třetinu stejně jako první. Dali Pardubicím další přesilovku, z které si do třetí třetiny domácí přenesou minutu a 36 vteřin

Ani na začátku třetí třetiny nedokázali Pardubice využít přesilovku, a tak se střídali šance v počtu pět na pět na obou stranách. I podle zásahů Brankářů byli síly vyrovnané. V páté minutě třetí třetiny dostali příležitost prosadit se během dvouminutového trestu Marka Ďalogy, ale ani oni nedokázali během přesilovky vstřelit branku. Nejzajímavější situací první poloviny třetí třetiny se stala akce Roberta Kousala, který se nikým nerušený dostal až ke střele na Francouze, ten však jeho střelu bezpečně ukryl ve výstroji. Zápas dále pokračoval v rychlém tempu a šance se střídali na obou stranách. Nejblíže vyrovnávací brance byl Jakub Černý, který byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení 2 minuty před koncem třetí třetiny. Salfického nedokázal nájezdem zleva oblafnout. Ten střelu bez problémů pokryl. Hosté si berou oddychový čas a jdou do hry s šesti muži na ledě. To se jim nakonec vyplatilo, protože 4 vteřiny před koncem střílí Martynek a je vyrovnáno. Čeká nás další prodloužení.

Během prodloužení byli Litvínovští malinko nebezpečnější, ale gólu jsme se nedočkali a tak nadešel čas na samostatné nájezdy.

Nájezdy začíná domácí Martin Bartek, ale neproměnil. Ani hosté nebyli na poprvé úspěšní
Druhý pokus má na své holi Aleš Hemský, ale také neproměnil, na rozdíl od Hanzla, který překonal Salfického. Osud Pardubic měl v rukách Tomáš Zohorna. Blafák mu nevyšel a tak si vítězství po nájezdech odváží Litvínov a na Pardubice zbyl opět pouze jeden bod.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.