Sobota, 3.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Patnáctiletému festivalu Na jednom břehu popřejí Tata Bojs, Katarzia i estonská hvězda Trad Attack!

Na jednom břehu27. května 2017 – letní kino Širák v Hradci Králové

Věk je jenom číslo a i když je v lidském životě festival Na jednom břehu teprve puberťákem, v přepočtu na věk festivalový, se jedná o zralého válečníka, který vypátrá tu nejlepší hudební kořist, poradí si s rozmary počasí a nasytí celý návštěvnický kmen.

Kouřové signály oznamují, že na oslavě patnáctin zahrají v prostoru letního kina Širák ti nejlepší ze současné klubové scény – Sisa Fehér & Fehero Rocher, James Harries, Katarzia, Trad Attack!, Shum Davar, Jelení loje, Tea Jay Ivo i Tata Bojs – a to hned na dvou pódiích.

Protože se Na jednom břehu tančí do rána, je nutné začít mírnou rozcvičkou. Ta festivalová bude zábavná pro děti i jejich rodiče, žonglérské kousky naučí a předvedou členové skupiny Alterna. Chcete zkusit něco zcela nového? Pak je pro příchozí nachystán také workshop Akrojógy studia Sedmé nebe, tedy hravého cvičení vycházejícího z prvků jógy a dynamiky akrobacie.

 

Nachystáni na hudební smršť? Prověří si vás Sisa Fehér & Fehero Rocher, zcela neodolatelný koktejl soulu, jazzu a alternativy, kterému vévodí jeden z nejzajímavějších ženských hlasů, které Česko-Slovensko zrodilo. Osobitá zpěvačka proplouvá s lehkostí a živelností sobě vlastní žánrovými škatulkami, kdo jednou uslyší, již nezapomene.

Sisa Fehér & Fehero Rocher

 

 

Že by se po tuzemských pódiích tak často pohybovali písničkáři, které prestižní časopis Rolling Stone označil “zlatým hlasem” se vskutku nestává. Máme proto štěstí, že se britský hudebník James Harries usadil v Čechách a můžete si ho tak Na jednom břehu vychutnat i s aktuální deskou Until the Sky Bends Down a proměňující se kapelou skvělých muzikantů The Volunteers.

 

James Harries

 

 

Zpěv, tanec, libé tóny, krásné ženy a galantní muž, šarm, lesk a elegance. Těšte se na Jelení loje, dámské vokální těleso s doprovodem, jedinečný kabaret, co rozbuší srdce.

Katarzia – jméno slovenské písničkářky rezonuje v posledních letech napříč médii. Milá, jemná i kousavá, ztělesnění woman power, jejíž texty s doprovodem fantastického Bandu čeří stojaté hladiny a nutí k pořádnému zamyšlení nad stavem světa.

 

Katarzia

 

 

 

Estonsko je proslavené svou krásnou přírodou a národními parky, v posledních letech se ale ke slovu dostává tamější muzika. A není divu. V zemi nekonečných lesů a hlubokých jezer se zrodila nová generace hudebníků, která si dědictví svých předků a prastaré zpěvy vzala pěkně do parády. Nejslavnější estonskou skupinou současnosti a hvězdou world music je bezesporu trio Trad Attack! A ano, attack, tedy útok, to bude na všechny smysly.

 

Trad Attack!

 

 

Vpravdě internacionální složení má projekt Shum Davar, který na druhé scéně rozvíří prach v divokém reji balkánu, klezmeru i romské hudby. Tahle bělorusko-gruzínsko-česko-slovenská parta má divoký rytmus v krvi.

 

Shum Davar

 

 

Širák uzavřou Tata Bojs, multitalentovaná pětice, která si i po třech desítkách let na scéně uchovává hravost, nadšení a dokáže s lehkostí přenést klubovou atmosféru i na obří festivalová pódia. Tata Bojs obdrželi hned několik hudebních cen Anděl, diskografie čítá devět řadových alb, živáky i fantastické klipy. Zkrátka zakončení od těch nejpovolanějších.

 

Tata Bojs

 

 

Kdo však nestihne protančit střevíčky během dne, ten se může do ranních hodin veselit na festivalové Afterpaty v klubu Springfield pod taktovkou DJ´s Tea Jaye Iva a krásné Hey Key.

Letošní festivalová grafika, tištěný program v krabičce od sirek, víno nebo čaj s vlastní etiketou napovídá, že letošní ročník bude v indiánském duchu a mottem jednoduché heslo: „Jediným důvodem, proč jsme šťastní, je to, že jsme se rozhodli být šťastní.“

Festival Na jednom břehu nepolevuje ani v uspokojování chuťových pohárků, zve na vybrané pokrmy české i zahraniční kuchyně, svlažit hrdlo budou návštěvníci moci v čajovně a vinotéce. Festival nabízí dětem do 14 let a vozíčkářům s doprovodem vstup zdarma.

Na jednom břehu

 

 

Vstupenky v předprodeji naleznete na www.smsticket.cz nebo na www.hkpoint.cz.

Více informací hledejte na webu www.najednombrehu.cz či facebooku www.facebook.com/najednombrehu.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.