Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Chrudim bude pořadatelem CVVZ v roce 2010

CVVZ - vítězové z ChrudimiProdloužený víkend patřil v Přerově Celostátní Vzájemné Výměně Zkušeností (CVVZ). Na ní si dalo dostavení stovek mladých vedoucích dětských a mládežnických organizací. Na setkání si mladí vyměňují zkušenosti, hrají společně hry, dozvídají se o novinkách v legislativě, ale i poznávají nové přátelé.

Občanské sdružení Altus se již dlouhodobě věnuje dětem a mládeži, a proto se letos rozhodlo opět zkusit kandidovat na pořadatelství této velkolepé akce. “Před čtyřmi roky nám vítězství uniklo o patnáct procent, a tak jsme si letos řekli, proč to nezkusit znovu,” říká organizátor volební kampaně Matěj Zelinka z Altusu.

Chrudimští se rozhodli letos zaujmout netypicky. Kromě své vize celé CVVZetky v roce 2010 připravili i taneční vystoupení jumpstyle. “Ještě před samotnou volbou jsme uspořádali workshop a své vrstevníky naučili základům tohoto moderního tance,” přibližuje Filip Netolický a dodává: “Velmi nás potěšilo, že s námi účastníci zatančili i při samotné volbě, což sklidilo velký úspěch.”

Celostátní vzájemná výměna zkušeností se v minulosti konala v Brně, Praze, Českých Budějovicích či Ostravě. V roce 2009 akce proběhne v Plzni a o rok později v Chrudimi. “Výsledek jsem přijal s velkým potěšením. Pro město bude pořádání takové akce velkou ctí a přínosem,” uzavírá místostarosta města Chrudim Roman Málek, který byl volbě přítomen.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.