Neděle, 3.12.2023
Chrudim

Předseda výboru pro dopravu přijel na návštěvu do Chrudimi vlakem

jilekV úterý 22. září 2008 odpoledne přijel na návštěvu do Chrudimi předseda krajského výboru pro dopravu Josef Jílek. V rámci svého programu se seznámil za doprovodu místostarosty Romana Málka s budoucí trasou cyklostezky Chrudim – Pardubice budované z dotace EU, jejíž část si prohlédl. Současně také navštívil průmyslovou zónu v areálu bývalé Transporty, kde se zajímal o nově vybudované zpřístupnění průmyslové zóny.

“S předsedou výboru jsme hovořili o hromadné dopravě, ale také o cyklostezkách či nedávných problémech s obchvatem města,” přibližuje setkání Málek.

Do Chrudimi na nádraží předseda výboru nepřijel autem, nýbrž motoráčkem. Do Pardubic se vydal Regionovou ze stanice  Chrudim – zastávka. To ale nebylo náhodou.

“Myslím si, že v dohledné době bude projednáno a realizováno zkrácení železniční trasy z Chrudimi do Pardubic, tak aby vlaky nemusely jezdit přes Rosice. Tímto dojde k výraznému zkrácení času dopravy a železnice bude konkurenceschopnější před automobilovou a autobusovou dopravou,” uzavírá Jílek.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.