Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Předseda výboru pro dopravu přijel na návštěvu do Chrudimi vlakem

jilekV úterý 22. září 2008 odpoledne přijel na návštěvu do Chrudimi předseda krajského výboru pro dopravu Josef Jílek. V rámci svého programu se seznámil za doprovodu místostarosty Romana Málka s budoucí trasou cyklostezky Chrudim – Pardubice budované z dotace EU, jejíž část si prohlédl. Současně také navštívil průmyslovou zónu v areálu bývalé Transporty, kde se zajímal o nově vybudované zpřístupnění průmyslové zóny.

“S předsedou výboru jsme hovořili o hromadné dopravě, ale také o cyklostezkách či nedávných problémech s obchvatem města,” přibližuje setkání Málek.

Do Chrudimi na nádraží předseda výboru nepřijel autem, nýbrž motoráčkem. Do Pardubic se vydal Regionovou ze stanice  Chrudim – zastávka. To ale nebylo náhodou.

“Myslím si, že v dohledné době bude projednáno a realizováno zkrácení železniční trasy z Chrudimi do Pardubic, tak aby vlaky nemusely jezdit přes Rosice. Tímto dojde k výraznému zkrácení času dopravy a železnice bude konkurenceschopnější před automobilovou a autobusovou dopravou,” uzavírá Jílek.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.