Úterý, 16.4.2024
Deskové hryVolný čas

Předvánoční herní novinka: Hobit – neočekávaná cesta

Předvánoční herní novinka: Hobit - neočekávaná cestaHobit, neočekávaná cesta – dobrodružná hra nejen pro milovníky Hobita
K dlouho očekávané premiéře filmu Hobit společnost Dino Toys přináší stejnojmennou hru Hobit, Neočekávaná cesta. Jak napovídá slogan Hra k filmu, tato hra a její grafické zpracování vychází přímo z filmového ztvárnění nového velkofilmu režiséra Petera Jacksona. Jinými slovy akční napětí, magické prostředí a tváře hrdinů jsou stejné jako ve filmu.

 

 

Hra Hobit je kooperativní hra. Dva až čtyři hráči obdobně jako v knize nebo filmu musí spojit své síly, aby úspěšně vzdorovali temné síle. Hráči bojují proti hře, na jejíž spirále nelítostně obíhá kámen Ork ve prospěch temné síly. Možnost vyrovnaně se jí postavit nabízí pomoc čaroděje Gandalfa. Jeho stezka a volný pohyb po ní umožňuje strategické tahy proti přesile skřetů, orků, zlobrů a nenasytných Vrkků. Ti číhají na dobrodružných bojových polích, která můžou být bez újmy překonána jen díky společnému úsilí a štěstí při tahu dobrodružné karty.

Předvánoční herní novinka: Hobit - neočekávaná cesta

Stejně jako v knize J.R.R. Tolkiena je magický prsten střetem zájmů. Ten může volně putovat po herním plánu, nicméně hráči se ho snaží navést na figurku Bilba. Po nasazení prstenu Bilbo získává imunitu proti temné síle.

Hráči vyhrají pokud dojde do cíle alespoň 1 trpaslík každého hráče a Bilbo Pytlík. Temná síla vyhrává pokud kámen Ork doběhne na konec spirály rychleji než hráči do cíle nebo se jí podaří zajmout Bilba spolu s jedním trpaslíkem.

Hra obsahuje: 1 herní plám, 118 karet, 8 figurek trpaslíků, 1 figurku Bilba Pytlíka, 1 figurka Gandalfa, 1 kostku, 1 kámen Ork, 1 pravidla

Počet hráčů: 2 – 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 minut
Herní svět: fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatel: Dino Toys
Autoři: Andreas Schmidt
Rok vydání: 2012
Doporučená cena: 699 Kč

 

Hru si můžete také přijít zahrát i do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou. Nebo si ji můžete zakoupit v e-shopu výrobce – www.DinoToys.cz.

Soutěžíte rádi? Těšte se na soutěž o hru Hobit, kterou pro vás v redakci připravujeme.

Předvánoční herní novinka: Hobit - neočekávaná cesta

Dino ToysSpolečnost Dino Toys s.r.o. zahájila svoji podnikatelskou činnost s.r.o. v roce 1995. Od roku 2008 je společnost ve 100% českém vlastnictví. Aktivity společnosti zahrnují vlastní nakladatelskou činnost v oblasti her, puzzle, karet a obrázkových kostek – program Dino a obchodní činnost v oboru hraček v tuzemsku i zahraničí. Do povědomí široké veřejnosti se společnost dostala díky řadě úspěšných her a širokému sortimentů puzzle. Mezi nejúspěšnější tituly společenských her v posledních desetiletí na českém trhu se řadí: „Dostihy a sázky, „Člověče nezlob se” a „Pojď si hrát”. Široký program rovněž využívá atraktivní mezinárodní licence jako: Walt Disney, The Simpsons, Zdeněk Miler atd. V roce 2008 společnost získala pro své výrobky, jako jedna z prvních firem v ČR, certifikát Bezpečná a kvalitní hračka.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.