Přestřelka v ČEZ Aréně vítězně pro Rytíře

hc_csob_pardubice2Zápas plný rychlých akcí a neskutečného přídělu gólu sehráli hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice s Rytíři z Kladna. Zápas plný hvězd NHL dopadl lépe pro Kladno, které nakonec zvítězilo 6:9. Hattrick zaznamenali hned dva hráči Rytířů – Plekanec s Paterou. Co víc dodat. Takové zápasy se v naší nejvyšší soutěži hned tak nevidí.

18. kolo, pátek 2. listopadu 2012, 18:05 hodin

Třetiny:
0:2, 3:5, 3:2.

Branky a nahrávky: 25. Hemský (Kousal, Kolář), 26. Zohorna (Somík, Šagát), 35. Bartek (Hemský, Krejčí), 52. Buchtele (Zohorna, Bartek), 53. Kousal (Ďaloga, Nosek), 55. Bartek (Zohorna, Píša) – 7. Jágr (Černošek), 17. Plekanec (Židlický, Jágr), 21. Plekanec, 28. Plekanec (Hlaváč, Židlický), 29. Valský (Mocek), 32. Dragoun (Kuchejda), 37. Patera (Hlaváč), 41. Patera (Tlustý, Plekanec), 46. Patera (Plekanec , Židlický)Rozhodčí: Mikula, Šír – Barvíř, Blümel

Vyloučení:
5:6.

Diváci:
10 194. Vyprodáno

Střely na branku:
41:25.

Sestavy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický (M. Růžička) – Benák, Kolář, Kindl, Vašíček, Píša, Kočí, Ďaloga – Hemský, Krejčí, Kousal – Bartek, Zohorna, Somík – Buchtele, Nosek, Starý – Cetkovský, Beech, Šagát – Semorád
Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Židlický, Černošek, Majeský, Macholda, Mocek, Drtina, D. Růžička, Kameš – Jágr, Plekanec, Tlustý – Bicek, Patera, Hlaváč – Kuchejda, Dragoun, Kuchler – Valský, Melka, Eberle
Trenéři: Zdeněk Vojta, Jiří Kopecký a Petr Tatíček.

Dnešní zápas začal ve vysokém tempu. V prvních dvou minutách se do tlaku dostávají především Kladenští. Do obrovské šance se dostali po dvou a půl minutách hry i domácí Ďaloga a Buchtele. Ani jeden nebyl proti Cháberovi úspěšný. Je vidět, že v dnešním zápase nás čeká velké tempo zápasu a spoustu šancí. Uvidíme, kolik přinese zápas gólů.
Jako první se dočkal početní výhody Pardubický tým po hákování Mocka. Do šance se dostal Jakub Kindl a hned v zápětí dorážel David Krejčí. Proměnit se však nepodařilo.
 Minutu a půl po skončení přesilovky hala vidí první gól. Po neúspěšném pokusu Černoška se do odkryté Branky bez větších problémů trefuje Jágr.
Po dalších dvou minutách se dostává do šance na druhé straně Radovan Somík, ale Chábera opět neomylně zasahuje. V deváté minutě první třetiny se dočkávají první přesilovky i Hosté. Dvě minuty si jde odsedět Aleš Píša za nedovolené bránění Jaromíra Jágra. Ani Rytíři nedokázala přesilovku využít, i když Dušan Salfický měl poměrně hodně práce. Domácí hrají v plném počtu, ale pouze třicet vteřin. Poté odchází na dvouminutový odpočinek také Aleš Hemský, a tak dostávají Kladenští druhou šanci během pěti minut. Během této přesilovky se dařilo domácím bekům výborně hájit pásmo před Salfického brankou. Špatné průniky Jágrových svěřenců nedokázali ani na podruhé využít početní výhody.
Tři a půl minuty před koncem první třetiny je vstřelena branka. Rozhodčí se odchází poradit s video rozhodčím, zda gól platil. Během střely byla posunuta branka. Z opakovaných záběrů je naprosto jasné, že gól Tomáše Plekance byl regulérní. Kladenští rytíři tak vedou 2:0.
Domácí se snaží výsledek otočit a do konce třetiny se hraje především před Cháberou. Ten dnes předvádí skvělou formu. Chytá všechny střeli od Barteka, Krejčího i Kousala a drží si čistou nulu.
V posledních 30 vteřinách třetiny dostávají hosté dvouminutový trest za zdržování hry, kdy nejsou Rytíři schopni se vystřídat. Trest jde odsedět Kuchejda. Domácím se neodařilo proměnit a tak si odnášení početní výhodu trvající minutu a půl do další části zápasu.

Druhá třetina začala výhodou Pardubického týmu. Brankaře hostů ostřeluje Kindl a Kousal. V zápětí se však dostává do brejku Tomáš Plekanec, který zůstává sám proti Salfickému. Bohužel pro domácí se mu podaří proměnit během vlastního oslabení. Výhoda domácích končí a obě strany pokračují v plném počtu hráčů. Na světelné tabuli svítí 0:3 pro Kladno.
Domácí se snaží o obrat. O dvě minuty později se po povedené akci Kousala a Koláře daří dnes poprvé překonat Cháberu. Za jeho záda dostal puk Aleš Hemský. V domácích je vidět nová chuť do boje. Ostřelují Kladenského brankáře ze všech úhlů. Po nahrávce zpoza Branky se neomylně trefuje Tomáš Zohorna. Stav se tak snižuje na 2:3. Pardubice mají chuť stále bojovat a otočit vývoj zápasu. Tuto snahu jim kazí trest pro Jiřího Vašíčka.
Po minutě přesilové hry vidíme v dnešním zápase první využití početní výhody a Kladno posouvá svým hattrickem Tomáš Plekanec opět do dvoubrankového vedení.
 O minutu později dostává nahrávku Jakub Valský. Ten po nepovedené kličce Salfického má odkrytou většinu branky a bez problémů zakončuje.
Spanilá jízda Kladna ani teď nekončí. Opět necelé dvě minuty stačili Dragounovi k dalšímu zakončení.
Rytíři z Kladna válcují domácí 2:6. Nálada blikající arény je na bodu mrazu.
Zároveň dochází v domácí brance k výměně brankařů. Místo Dušana Salfického nastupuje Martin Růžička a pokusí se zastavit příval puků v síti.
Sedm minut před koncem druhé třetiny získávají šanci snížit skóre domácí. Po faulu Černoška získávají početní výhodu na dvě minuty. Během první minuty přesilovky se nepodařilo Cháberu překonat. Rytíři opětovně faulují a Pardubičtí si zahrají přesilovku pět na tři. Tu využívají hned po dvaceti vteřinách hry, kdy Martin Bartek za asistence Krejčího s Hemským snižuje na 3:6.
Při hře pět na čtyři již nebyli domácí úspěšní a tak se hraje v plném počtu hráčů.
Tři minuty před koncem druhé třetiny přichází další studená sprcha. Pavel Patera obkrouží branku a trefuje se pod Ružičkovu horní tyč. Kladno opět vede o čtyři branky. Smutná bilance druhé třetiny je zakončena dalším vyloučením domácího hráče. Za nedovolené bránění si jde na dvě minuty sednout Václav Benák. Hosté do konce neproměňují a odnášejí si na začátek třetí třetiny čtyřicet vteřin přesilové hry.

Začíná třetí třetina zápasu. Domácí hrají v oslabení a téměř okamžitě jsou potrestáni. Po 40 vteřinách hry se trefuje za záda Růžičky Pavel Patera. Pardubičtí se tlačí do útoku. Chábera se však zdá opět neprůstřelný. Po čtyřech minutách hry opouští led na 2 minuty Christopher Beech za držení.
Kladno po minutě přesilovky vstřeluje další branku. Na 3:9 zvyšuje opět Pavel Patera. Spolu s Plekancem se i on dočkává hattricku v dnešním zápase plném gólů. Nálada fanoušků ve vyprodané Čez Aréně je na bodu mrazu. Všichni již domácí odepsali a obrat se nedá očekávat. Hráči přesto zápas nevzdávají a pouští se do nových akcí. Po šesti minutách hry získávají početní výhodu po faulu Drtiny. Bohužel se jim nedaří přesilovku využít. Je odehráno jedenáct a půl minuty z třetí třetiny a blikající hala se opět dočkává eufórie. Jan Buchtele prostřeluje Cháberu a snižuje na 4:9. Takový počet gólů se v naší lize jen tak nevidí a stále není konec zápasu. Ani ne minutu po něm se daří Robertu Kousalovi prošťourat puk pod betonem brankáře hostů až za brankovou čáru. Skóre je 5:9. Po dalších 20 vteřinách získávají domácí i přesilovou hru.  Po mnoha pokusech se nakonec daří na konci přesilovky přesně zakončit Martinu Bartekovi, který snižuje na 6:9. Dnešní přestřelka mezi Kladnem a Pardubicemi určitě zahýbe nejednou historickou tabulkou. Pět minut před koncem třetiny se ocitá před prázdnou brankou domácích Jarda Jágr, ale střílí nad branku.  Do téměř totožné situace se o minutu později dostává před brankou hostů Semorád. Branku míjí stejně jako Jágr. Během posledních třech minut jsme viděli ještě několik šancí na obou stranách. Nikomu se již nedaří žádného brankáře překonat. Zápas tak končí rekordním výsledkem 6:9. Rytíři si odváží další 3 body do tabulky a Pardubičtí o ně musí zabodovat v neděli proti Slavii.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.