Pátek, 8.12.2023
Ostatní volný časVolný čas

Květnová PEVNOST mezi Comic-Conem a Doktorem Strangem

Z vedlejších postav třetí fáze se stali tahouni světa marvelovských dobrodružství a asi nemusíme nikomu připomínat, že speciálně na nového DOKTORA STRANGE se těšíme výrazně víc než málo. MNOHOVESMÍR ŠÍLENSTVÍ volá a Benedict Cumberbatch je přesně ten průvodce, kterého jsme si v onom zmatku přáli. Navíc pod dohledem hororového majstra Sama Raimiho.

A taky se ještě na skok vrátíme k jistým BRUMBÁLOVÝM TAJEMSTVÍM. Ze seriálového světa nás potěšilo nové HALO a hlavu umí zamotat i MOON KNIGHT s Oscarem Isaakem v hlavní roli.

V literární sekci pak určitě nepřeskočte vědecko – literární fúzi ZÁKON GENU, antologii od editorského tandemu Kotrman–Kyša, vycházející jako vědeckofantastická pocta Gregoru Mendelovi, od jehož narození letos uplynulo rovných dvě stě let. O tom se ostatně dočtete i v pevnostní historické sekci. Zároveň ale máme i tu čest nahlásit, že se na pulty knihkupectví valí čtvrtá kniha Kostičasu od Samanthy Shannonové, román KDYŽ SPADNE MASKA. A těšit se můžete i na třetí díl povídání o nesmrtelném tandemu GOTREK A FELIX. Povídkami navíc přispěli medailisté z Literární soutěže Vidoucí, Dana Beranová a Petr Valášek. A k tomu Roman Bureš představuje svůj další pekelný počin INFERIUM II: INVAZE, a navíc nás čeká ZNIČENÝ, sedmá kniha z Kronik železného druida, zatímco komiksu vládnou HELLSING, BATMAN: DVOJNÍK, PAPER GIRLS 2, ÚDOLÍ ZRŮD, ZÁMEK A KLÍČ a KŘÍDOVÝ PANÁČEK z Prašiny. Za Profíky podruhé pragmaticky promluví naše redakční zlatíčko Míša Merglová. Pokloníme se Miroslavu Žambochovi. Připomeneme si Martinské Memorandum.

Povíme si první důležité věci o letošním PEVNOSTCONU, co proběhne poslední srpnovou sobotu, a ani to zdaleka není vše. Chcete vědět víc? Tak to jste tady správně. Včetně novinek ze světa Prima COOL!

Pevnost vás zdraví a těší se, že si užijete její nové vyvoněné vydání.

 

Pevnost 5-22 titulka


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.