Přijďte oslavit 25. narozeniny skupiny ALPHAVILLE

Alphaville, 4. 12. 2009 Palác Žofín PrahaDne 4. prosince 2009 ve 20.00 přivítá scéna Velkého sálu paláce Žofín legendární skupinu Alphaville. Skupina ze západního Berlína, která vznikla okolo vánoc v roce 1981 (Marian Gold narozen 1958). Ještě v roce 1983 koncertovali pod názvem Forever Young. Až v roce 1984 to byli Alphaville a navíc s prvním CD na trhu Forever Young. V roce 1986 vychází další album Afternoons in Utopia, následované albem třetím The Breathtaking Blue a albem First Harvest, které je považováno odborníky za nejlepší. Práce ve studiu a skládání hudby pro Hollywood zabralo kapele všechen čas. V roce 1993 zjistili, že již 10 let vlastně nekoncertovali a tak vyráží na koncert do Bejrútu. Následovala další práce ve studiu, další alba a koncerty v Německu, po východní Evropě, v Peru. V roce 1998 vychází jejich 8 cédéčková antologie, mapující celou historii kapely “Dreamspaces”. Tento výjimečný hudební počin byl během prvních tří měsíců na trhu beznadějně vyprodán a kapela vyráží na turné s novou show, plnou dech beroucích světel a efektů. Jejich show se stávají proslulými a kapela koncertuje s velkým úspěchem po celém světe. Alphaville si podmanili i USA, kde vyprodali řadu koncertů. Se svým livem albem Stark Naked and Absolutely Live dosáhli v německé alternativní hitparádě na první příčku, kde se napevno usadili na celé 3 týdny.

Na přelomu roku 2001/2002 vydávají album Forever Pop. Je to soubor jejich nejznámějších hitů v nových tanečních remixech. V roce 2003 vychází 4 cédéčkový box Crazyshow, jako pokračování antologie Dreamspaces.

V rámci koncertu 4. prosince 2009 uslyší diváci kromě nejznámějších hitů i nově vytvořené skladby skupiny.

Po skončení koncertu mají diváci možnost zúčastnit se slavnostní afterparty v přízemních prostorách paláce Žofín za účasti členů skupiny, včetně možnosti pořízení snímků s Marianem Goldem. Vstupenky na afterparty (včetně vstupenky na koncert) jsou k dispozici za Kč 1.950,-. V ceně je zahrnuto rautové občerstvení, včetně nealkoholických nápojů, piva a vína.

 

Název akce: 25 Years of ALPHAVILLE
Termín akce: 4. prosince 2009 ve 20 hodin
Místo akce: Palác Žofín – velký sál, Praha
Vstupenky: stání 1 150 Kč, stání vč. afterparty 1 950 Kč
Pořadatel: http://www.zofin.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.