Přírodovědná výstava Les

pozvanka-les_malyZveme vás na zahájení přírodovědné výstavy Les, které se bude konat ve čtvrtek 2. února 2012 v 17 hodin ve výstavních prostorách Regionálního muzea v Chrudimi.

Krajina našeho regionu je velmi rozmanitá, ať se ocitneme kdekoli, všude je něco zajímavého k vidění. Ne každý dokáže přírodě porozumět, a proto prostřednictvím naší výstavy bychom Vás rádi zavedli do prostředí listnatého a jehličnatého lesa. Návštěvníci budou moci blíže poznat květenu a zvířenu lesního prostředí a dozvědět se spoustu zajímavých a poučných informací nejen o životních podmínkách rostlin a živočichů, ale například i o důležitosti, významu a ochraně lesa.

Chtěli bychom ukázat, že spousta věcí v přírodě, tedy i v lese, spolu navzájem těsně souvisí. V nemalé míře by měla výstava posloužit i jako návod, čeho si v přírodě všímat, jak o pozorovaném přemýšlet, jak získané poznatky spojovat a díky těmto zkušenostem dojít k hlubšímu pochopení. Protože jen dostatečně seznámeni s během přírody můžeme chápat hodnoty, které pro nás příroda představuje.

Nedílnou součástí výstavy bude i velké množství vycpanin. Pro návštěvníky bude připraven i doprovodný program ve formě pracovních listů pro různé věkové kategorie.

Výstava bude otevřena do 20. května 2012
plakat                                  

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.