Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pivo o páté a návštěva pivovaru Rychtář v Hlinsku

Výstava Pivovarnictví v Pardubickém kraji má doprovodný program!Regionální muzeum v Chrudimi připravilo k aktuální výstavě Pivovarnictví v Pardubickém kraji doprovodný program. Jako první návštěvu přivítá dne 12. prosince 2013 v 17.00 hodin pány sládky Jiřího Karlíka a Lubomíra Lopaura z Pivovárku Na Kopečku ze Svitav, kteří si s návštěvníky popovídají o pivu a pivovarnictví a zároveň dají ochutnat svá piva (Pivo o páté). Zájemci si také budou moci koupit dárkové balíčky speciálního svitavského 14° vánočního piva s přídavkem koření a puškvorce.

Pan Jiří Karlík po studiu na střední škole pivovarnictví a sladovnictví pracoval nejprve v pivovarech ve Svitavách a Poličce, posléze v dalších českých, ale i mnoha zahraničních pivovarech. V posledních letech působil, jak sám uvádí „na pivovárcích od výkonu od několika desítek hektolitrů po kolosy a nadnárodní korporace produkující miliony hektolitrů piva ročně.“ Pan Lubomír Lopaur po studiu pivovarnictví a sladovnictví také pracoval v různých pivovarech, především však v bývalém svitavském pivovaru na pozici výrobního ředitele a sládka. Oba působí ve společnosti Czechbrewmasters s.r.o., která dodává pivovarské technologie pro minipivovary a poskytuje technologické poradenství i pro velké a střední pivovary.

Návštěvníkům výstavy Pivovarnictví v Pardubickém kraji připravilo Regionální muzeum V Chrudimi též zvláštní bonus v podobě návštěvy pivovaru Rychtář v Hlinsku dne 23. ledna 2014. Návštěva se bude skládat z prohlídky a ochutnávky s výrobním ředitelem Milanem Morávkem. Do Hlinska můžete použít vlastní dopravu. Musíte ale mít u sebe vstupenku do Regionálního muzea v Chrudimi, jinak vás do pivovaru nepustí. Můžete využít dopravu autobusem, kterou zajišťuje muzeum. Jízdné tam i zpět činí 40 Kč. V autobude je volných 40 míst, proto je třebasi místo zamluvit. Hlásit se můžete u paní Moniky Lacinové v budově Regionálního muzea v Chrudimi, telefonem 469 620 330 nebo emailem lacinova@muzeumcr.cz. O víkendu a o svátcích je to možné i v pokladně muzea. Rezervace nutná!

Vlastní doprava:

  • sraz 23. ledna 2014 cca v 17:15 v Hlinsku před pivovarem
  • s sebou vstupenku do muzea!

Doprava autobusem:

  • 23. ledna 2014 přesně v 16:30 odjezd od budovy muzea
  • zpáteční jízdné je 40 Kč
  • cca v 17:15 příjezd k pivovaru Rychtář v Hlinsku
  • prohlídka a ochutnávka (cca 60 – 90 minut)
  • cca v 18:45 odjezd z Hlinska do Chrudimi
  • cca v 19:30 příjezd do Chrudimi k muzeu

 

Pivo o páté - doprovodný program na prosinec 2013 a leden 2014 k výstavě Pivovarnictví v Pardubickém kraji

    Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.