Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Těsně před Vánoci navštíví Prahu Elton John

Těsně před Vánoci navštíví Prahu Elton John

Anglický popový zpěvák, skladatel a klavírista Elton John potvrdil termín svého pražského koncertu – uskuteční se 18. prosince 2013 v pražské O2 areně. V doprovodu své kapely předvede v předvánočním čase své největší hity.

ELTON JOHN je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. Je znám díky hitům jako „Rocket Man” a „Tiny Dancer” z počátku 70. let, ale jeho profesionální kariéra trvá již více než 40 let. K jeho nejznámějším hitům patří též písničky „Daniel”, „Candle In Wind”, „I´m Still Standing” nebo „Can You Feel The Love Tonight”, která byla oceněna Oscarem a zazněla v nejúspěšnějším animovaném fi lmu všech dob: „Lví král”.

Celkem se jeho nahrávek po celém světě prodalo více jak 200 milionů kopií!

Elton John se však proslavil i svými dalšími aktivitami – podporou charitativních projektů, založením nadace na pomoc nemocným AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

Zpěvák, skladatel a klavírista Sir Elton Hercules John, nositel Řádu britského impéria, se narodil 25. března v roce 1947 v Londýně. Původně se jmenoval Reginald Kenneth Dwight, ale v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John, přičemž prostřední jméno Hercule používá jen velmi zřídka.

Do Prahy se vrátí po více jak třech letech od své poslední návštěvy, kdy nadchl diváky ve vyprodané O2 areně. Poprvé se zde představil v roce 1984 v Paláci kultury.

Elton John, foto: (c) 2011 FotoZajda.cz

 

Kdy: 18. prosince 2013 od 20 hodin
Kde: O2 arena, Praha
Pořadatel: LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o. – www.livenation.cz
Cena:
 Plocha Platinum: 2 590 Kč Gold: 2 190 Kč Silver: 1 790 Kč
 1. patro – sezení I. kategorie: 1 990 Kč II. kategorie: 1 790 Kč
 4. patro – 1 390 Kč (v prodeji dle vývoje)
 Vozíčkář (ZTP/P) + průvodce: 1 390 Kč + 1 Kč
 http://www.sazkaticket.cz

 

Elton John, foto: (c) 2011 FotoZajda.cz

foto: © 2011 Jaromír Zajíček – FotoZajda.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.