Úterý, 16.4.2024
Sport

Pivovarská cyklostezka z Chrudimi do Medlešic se otevírá

Projíždka na cyklostezceSymbolicky na Den bez aut, tj. 22. září 2009, otevře Chrudim cyklostezku spojující město s Medlešicemi. Do budoucna by stezka měla pokračovat až do Pardubice.

“Po téměř třech letech usilovné práce se narodilo dítě, o kterém se dlouho mluvilo. Tím je část cyklostezky vedoucí z Chrudimi do Pardubic. A jak to je i s dítětem, tak i toto by mělo růst,” glosuje chrudimský místostarosta Roman Málek a dodává: “Jsme v první fázi. Do Chrudimi nám ještě kousek chybí vyřešit, ale větší část čeká na zástupce Pardubic.”

Slavnostní otevření cyklostezky Chrudim – Pardubice v části do Medlešic se koná v úterý 22. září 2009 od 17.00 hodin v Medlešicích na dětském hřišti naproti pivovaru.  Právě tam v tuto chvíli cyklostezka končí. “Cyklostezka zatím nemá svoje číslo, takže ji s nadsázkou říkáme pivovarská, protože nám končí v místním pivovaru,” vysvětluje Málek.

O slavnostní akt se postará chrudimský arciděkan Jiří Heblt a vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Ten také přijede na kole z Pardubic, aby vyjádřil podporu budování cyklostezky.

“Od 16.30 do 19.00 hodin je pro děti připraven skákací hrad a soutěže pro děti. Akci připravil M klub Medlešice a Občanské sdružení Altus. Připravena je živá hudba v podání kapely Kodex rock ale i oheň, na kterém si můžete opéct vlastní vuřty,” srdečně zve Málek. Přijet můžete na kole, kolečkových bruslích, skateboardu, kolečkových botách, koloběžce či přijít s kočárkem či po svých.

Vybudování cyklostezky proběhlo za velké podpory Pardubického kraje a bylo spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II. – Severovýchod.

 

Plakát otevírání cyklostezky

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.