Plamen v temnotě

recenze knihy Plamen v temnotě

Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a – což je nejbolestivější – i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.

Plamen v temnotěPlamen mě uchvátil naprosto stejně, jako Jiskra. Neskutečně moc jsem se u knihy bavila a zažívala strasti i radosti všech jejích postav.Nenávist k velitelce a císařovi ve mně jen vzrostla, i když ke konci jsem pocítila, že císař možná nebude až taková svině, za kterou se vydává. Za to velitelka, ta se od prvního dílu výrazně zhoršila.

Co mě mrzelo, bylo to, co se stalo Eliasovi, i když pevně věřím, že to v budoucnu přinese dost pozitiv. Zvlášť konec mil dost zajímavý. Z Keenana jsem byla naprosto zklamaná, i když jsem si samozřejmě přála, ale se mu Laia vyhýbala, protože jsem mu až tak moc nevěřila. Ale tak nějak se mi potvrdilo, že s touhle postavou jsem měla pravdu, a že není tím, za koho se vydává.

Autorčin styl vypravování je naprosto skvělý, nemohla jsem se od knihy ani na chvíli odtrhnout, vyloženě jsem se musela nutit ji nečíst, abych taky dělala něco užitečnějšího. Ale pevně věřím a doufám, že si autorka s psaním dalších dílů pospíší a velmi brzy vydá pokračování. Sice Plamen vyšel teprve nedávno, ale jsem si zcela jsitá, že nejsme jediná, kdo se touhle sérií tak moc uchvátil, že bude další díly vyhlížet s velkou netrpělivostí. Takže prosím autorku, aby nás nenechala moc čekat!!

Pro milovníky fantasy bude tahle série přímo skvostem, nebo pro mě se stala. Nově vymyšlený svět (který ale nese prvky skutečného světa, například Plebejci) milovníci fantasy zcela určitě uvítají. Pevně věřím, že v této zemi se snad nenajde nikdo, kdo by nečetl Jiskru, a pokud snad ano, tak apeluji na všechny, kdo ji nečetli – napravte tu neuváženou chybu! Nevíte, o co přicházíte.

Ne, ale vážně – tahle série se pro mě stala jednou z mála srdcovek a to, že ještě nevyšla celá, mě na jednu stranu uspokojuje, protože se mohu těšit na další pokračování, a zároveň mě to neskutečně deptá, protože potřebuji prostě vědět, jak to skončí! A takovéhle pocity jsem měla u série Měsíční kroniky a u Skleněného trůnu, dalších dvou naprosto skvělých sérií.

 

 

Název knihy Plamen v temnotě
AutorSabaa Tahir
ŽánrFantasy, Young Adult, Romány
  
Nakladatelství HOST
Rok vydání2017
Počet stran470
ISBN9788075771025
  
Nákup knihynakladatelstvi.hostbrno.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

 

 

HOST

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

http://nakladatelstvi.hostbrno.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)