Sobota, 9.12.2023
Chrudim

Podepsána další smlouva na evropský projekt

Podpis smlouvyV pondělí 9. března 2009 podepsal starosta Jan Čechlovský za město Chrudim další smlouvu na projekt podpořený z evropských peněz, konkrétně z Regionálního operačního programu NUTS II. Severovýchod. V tomto případě se jedná o projekt Rekonstrukce Klášterních zahrad a Zlaté stezky v Chrudimi, jehož hlavním obsahem bude rekonstrukce zahrad za kostelem sv. Josefa, které se v současné době využívají jako školní zahrada, na prostor přístupný veřejnosti.

Součástí projektu je i rekonstrukce hradební zdi a souběžně pod hradbami vedoucí Zlaté stezky, která bude rozšířena pro bezpečný pěší provoz, odvodněna a v některých úsecích doplněna zábradlím. Projekt dílčím způsobem navazuje na další projekt, kterým je Rekonstrukce sousedního kostela sv. Josefa na Muzeum barokních soch.

Smlouva byla podepsána s firmou PRVNÍ STAVEBNÍ Chrudim a.s., která ve výběrovém řízení zvítězila s nabídkovou cenou 20,586.683 Kč. Pro vítěznou firmu to není jediný projekt, na kterém pro město Chrudim pracuje – tato firma již v lednu 2009 zahájila stavební práce na sousedním projektu rekonstrukce kostela sv. Josefa.

Zahájení prací se předpokládá začátkem dubna 2009 a dílo by mělo být dokončeno do konce října 2010.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.