Podivná a ještě podivnější holka

recenze knihy Podivná holka

Britská autorka Jenny Blackhurst u nás debutovala knihou Ztichlý dům, kterou čtenáři hodnotili jako velmi zdařilou. Ohlasy na její druhou knihu Podivná holka jsou ještě o něco lepší a není se čemu divit!

Podivná holka se na první pohled jeví nenápadně a přitom velmi tajuplně. Za velmi krátkou dobu pak zjistíte, že je opravdu a skutečně velmi tajuplná. Autorka svůj příběh staví na lehké nadpřirozenosti s dokonalým zachováním thrillerových prvků. Čtení této knihy je skvělým zážitkem pro všechny!

Náš příběh začíná lehkým seznámením s jednou z hlavních hrdinek Imogen Reidovou, dětskou psycholožkou, která se stěhuje do rodného městečka. Sama Imogen je celkem komplikovanou osobností příběhu. Důvodů je mnoho: dětství, návrat do rodného domu, který je opředen špatnými vzpomínkami, její momentální rodinná situace a manželova touha po dítěti a v poslední řadě je tu také „ten“ důvod, proč opustila bývalé zaměstnání a vrací se zpět tam, kam se nikdy vracet nechtěla. V den příjezdu je svědkem podivné nehody, která naštěstí dopadla dobře. Tam také poprvé poznává jedenáctiletou dívenku Ellie. Ta je považována v tomto městečku za podivínku a exota. Proč vlastně? Na první pohled je Ellie plachá a milá dívka a Imogen nechápe proč je všemi tolik osočována a obviňována. Ellie ji připomíná sebe samu. Nechtěnou…

Podivná holkaEllie na první pohled vypadá jako obyčejná holka, jenže z obyčejné se stalo „podivná“. Ellie žije u pěstounů, protože při nešťastné nehodě přišla o rodiče i mladšího brášku. Ona jediná přežila devastující požár jejich rodinného domu. Od té doby pendluje od jedné rodiny ke druhé. Její případ dostává na starosti právě Imogen, která se k dívce nezdravě upne. Ellie tím získává spojence a konečně snad i jedinou blízkou osobu, která jí věří. Imogen tím získává jen jedno – potíže!

Kolem Ellie se totiž dějí podivné věci. Závady na elektroinstalaci jsou jen maličkým problémem ze všech ostatních. Není radno si s touto dívkou zahrávat. Nikdo nechce naštvat čarodějnici Ellie. Každý, kdo se s ní nějakým způsobem dostane do křížku na to šeredně doplatí. 

Je to jen shoda nešťastných příhod nebo je opravdu tahle holka tolik nebezpečná? Má snad nějaké nadpřirozené schopnosti? Jedno je jisté, něco není v pořádku. Sama Ellie není v pořádku. Všichni ostatní jsou ostražití, jen Imogen stále ještě nevěří, že tahle křehká dívka může mít na svědomí tolik špatností a možná dokonce i smrt…

Podivná holka je skvělý psychothriller! Vychutnala jsem si ji do posledního písmenka. A věřte mi, že i to poslední písmenko, respektive slovo, mě odrovnalo. Velmi dobře napsané, skvěle vykreslené postavy, psychologická linka na jedničku s hvězdičkou a thrillerové prvky hodné pokloně. Kapitoly jsou vyprávěny střídavě Imogen nebo Ellie a skvěle to dolaďuje finální efekt celé knihy. Linka nadpřirozenosti není nijak přehnaná nebo snad pohádkově vykreslená. Je strohá a přitom jednoduchá a skvostně podtrhuje podstatu příběhu. Já jsem, zkrátka a dobře, nad míru spokojená! Velké doporučení!

HODNOCENÍ: 95 %

 

Název knihy Podivná holka
AutorJenny Blackhurst
ŽánrLiteratura světová, Thrillery
  
Nakladatelství Domino
Rok vydání2019
Počet stran408
ISBN978-80-7498-330-6
  
Nákup knihy www.dominoknihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

 

 

Domino

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

www.dominoknihy.cz



Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Michaela Rubášová Končelová

Milovnice dobrých knih, bloggerka a maminka, která stále čeká na svoje literární políbení múzou... (osobní blog)