Pohár za saunové ceremoniály putuje do Nizozemska. Vicemistrem na SaunaFestu se stal náš Jarda Palla

SaunafestDříteč u Pardubic – Mezinárodní mistrovství v saunových ceremoniálech SaunaFest 2013 představilo o víkendu 15. – 17. února celkem 18 soutěžících z 5 zemí. Mezi světovou špičku v saunových ceremoniálech se probojoval i náš Jarda Pallas a obsadil skvělé 2. místo, hned za světovým lídrem Fabianem van Dijkem.  Návštěvníci měli na výběr z 38 soutěžních ceremoniálů. Připraven byl i bohatý doprovodný program – hitparáda saunových esencí, beauty procedury v parní lázni nebo metličkování v ruské banji.

 

 

Oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech probíhalo v sobotu a desítka nejlepších saunérů z celé ČR předvedla špičkové saunové animace.  První místo vybojoval domácí Jaroslav Pallas ze saunového světa Cedrus Spa resortu Kunětická Hora, druhé místo putuje do Prahy – vicemistrem je zkušený Lukáš Poluk. Oba se zúčastní světového šampionátu v říjnu v Rakousku.  Bronz získala Helena Kopřivová z Wellness Horal Velké Karlovice.  Speciální cenu Cedrus Spa za saunové esence a ingredience převzal Jiří Sonntag z Relax centra Kolštejn.

Velký zájem odborné veřejnosti, ale i milovníků saunování provázel první SaunaFest. Vedle vlastních soutěží byl připraven zajímavý program nevšedního a netradičního saunování. Návštěvníky nejvíce zaujala možnost vyzkoušet si metličkování v ruské banji, od zkušeného ruského bánčika. Hitparáda saunových esencí nabídla více jak desítku exotických vůní. V beauty programu se objevily medové a cukrové peelingy, speciální saunové jogurty a další speciality, které potěšily zejména ženy.  Ve venkovní části saunového světa byla připravena mobilní sudová sauna CARETTA s kamny na dřevo, saunující se ochlazovali přímo v jezeře.

Saunafest

Na SaunaFest se vydali zástupci českých saunových světů a wellness resortů a odborníci na saunování nejen z ČR. „Vedle vlastní saunové show SaunaFest připravil prostor k výměně zkušeností, vzájemné inspiraci a diskusím. Odborní účastníci viděli aktuální trendy v zážitkovém saunování a saunových ceremoniálech, které nyní mohou aplikovat do nabídky pro své návštěvníky. Věřím, že se saunování se zážitkem u nás nyní velmi rychle rozšíří. SaunaFestem naše práce nekončí. Připravujeme další akce na tomto poli a osvětu správného, zdravého saunování“ říká hlavní organizátor Pavel Hofrichter, člen představenstva České asociace wellness a majitel on-line magazínu WellnessNoviny.cz.

Saunový ceremoniál je novodobým trendem v saunování. Základem je polévání horkých kamenů vodou s vonnou esencí a následné víření horkého vzduchu ručníkem. Některé ceremoniály přináší také hudbu, kostýmy jako na divadle a velkolepou show. V zážitkovém saunování, které ve světě je běžně v nabídce saun a wellness hotelů, byl SaunaFest prvním významným počinem na území ČR.

SaunaFest 2013 se pořádal pod záštitou ministra pro místní rozvoj ČR Ing. Kamila Jankovského a ředitele ČCCR – Czech Tourism Ing. Rostislava Vondrušky. Nad akcí měly záštitu také všechny odborné oborové asociace Asociace pracovníků v regeneraci, Asociace bazénů a saun ČR, Česká asociace wellness. Mistrovství je pořádáno ve spolupráci s pořadatelem světového šampionátu, který se uskuteční 26. – 27. 10. v ALPENTHERME GASTEIN. Mezi odměnami českého mistra je také týdenní zájezd jachtou po Jadranu od CK NATUR TRAVEL.

„Soutěžní ceremoniály byly hodnoceny veřejností, přímo účastníky ceremoniálu. Používáme stejný systém jako na mistrovství světa. Kompletní výsledky, videa a fotografie jsou na webu SaunaFest.cz a na Facebooku,“ uvedl další pořadatel z organizačního týmu SaunaFestu Roman Málek. Dalšími partnery SaunaFestu 2013 jsou CARETTA TECHNOLOGIES, GOLF & SPA KUNĚTICKÁ HORA, DIET FITNESS, MFK SYSTÉM, CK NATUR TRAVEL, WELLNESS HORAL, Agetura Romana Málka. Akci pořádá RAIN.cz ve spolupráci se Sauna clubem Kylpyla a Českou asociací wellness.   

Velká cena ČR – mezinárodní mistrovství v saunových ceremoniálech:

1. Fabian Van Dijk (NL)
2. Jaroslav Pallas (CZ)
3. Luca Brighi (IT)

4. Sebastian Dziurski (PL)
5. David Wasowicz (PL)
6. Renato Cazzolato (IT)
7. Lukáš Poluk (CZ)
8. Czaba Egri (HU)
9. Attila Tompek (HU)
10. Jiří Sonntag (CZ)

11. Tomáš Boháč (CZ)
12. Marco Rizzato (IT)
13. Helena Kopřivová (CZ)

Celkový počet soutěžících: 18

Oficiální mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech 

1. Jarda Pallas, Cedrus Spa
2. Lukáš Poluk, Praha

    pro první dvě místa je zajištěna účast ve světovém mistrovství za ČR

3. Helena Kopřivová, Wellness Horal

4. Jiří Sonntag, Relax centrum Kolštejn
5. Jiří Němec, Wellness Hotel Frymburk
6. Tomáš Boháč, Wellness Horal
7. Jiří Malina, Wellness Horal 
8. Tomáš Kocman, Strnadovský Mlýn
9. Lenka Jurková, THERAPON 98 Kopřivnice
10. Šárka Jalůvková, THERAPON 98 Kopřivnice 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.