Poslanci, na slovíčko!

Poslanci, na slovíčko!Neziskové organizace pořádají kulatý stůl, kde se setkají s poslanci i senátory za náš kraj.

Pardubice – V pondělí 13. ledna 2014 se v Pardubicích uskuteční ojedinělá akce. Neziskové organizace Boii o. s. a SKP-CENTRUM o. p. s. pořádají kulatý stůl s nově zvolenými poslanci za Pardubický kraj a se senátory. „Spolupráce a podpora ze strany politiků je pro fungování neziskovek velmi důležitá. Cílem akce je najít možnosti takové spolupráce a zahájit společný dialog,” říká Anna Frantalová, hlavní pořadatelka akce z občanského sdružení Boii.

Na akci již potvrdila účast většina z deseti poslanců a několik senátorů. Ti se v prostorách SKP-CENTRA o.p.s. v Jungmannově ulici setkají se zástupci více než desítky neziskových organizací rozličného zaměření – od kulturních přes sociální až po ekologické. „Program bude velmi pestrý. První částí bude samozřejmě diskuze o možnostech spolupráce,” říká Anna Frantalová. „Na tu potom naváže i další program – zábavná soutěž s věcnými cenami o neziskovém sektoru pro poslance a podpis deklarace o spolupráci,” dodává.
Přítomní poslanci a senátoři tak budou mít možnost se zábavnou formou seznámit s fungováním neziskového sektoru v Pardubickém kraji a neziskovky si pro ně dokonce připravily i odměnu v podobě cen. Jakých, to zůstane do poslední chvíle překvapením. Na závěr akce proběhne podpis deklarace o spolupráci – přítomní politici zde mají možnost deklarovat konkrétní kroky, které v letošním roce uskuteční na podporu neziskového sektoru.

Akce se koná v pondělí 13. ledna od 10:00 hodin v prostorách ABC klubu v Pardubicích. Účast je nutno potvrdit na emailu organizátora: kancelar@boii.cz

Akce je otevřena široké veřejnosti, vstup zdarma.

Poslanci, na slovíčko!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.