Pozor na svatební dary

Manželský pakt

recenze knihy Manželský pakt

Jak si zpětně uvědomuji, právě tehdy nás mělo napadnout, že něco není v pořádku. Měli jsme Vivian poslat pryč a nezvedat telefon, když volal Finnegan. Měli jsme s tím vším skončit dřív, než se věci daly do pohybu. Ale byli jsme mladí a zvědaví a zrovna jsme čerstvě uzavřeli sňatek. Navíc byl Finneganův dárek absolutně nečekaný a kurýr ohromně horlivý, odmítnout bylo nezdvořilé.

Michelle Richmond je pro nás prozatím neznámou autorkou, která se u nás představila skvělým psychothrillerem Manželský pakt. Sama autorka má na kontě již několik románů a povídek, za něž získala řadu ocenění. Věřím, že po této její první knize, která u nás vyšla, se dočkáme překladu i dalších jejích bestsellerů.

Co byste řekli, kdybyste dostali neobvyklý svatební dar, a to členství v Paktu, který má za cíl učinit z vašeho manželství pevný svazek. Pokud jste čerstvě sezdaní, milujete se a toužíte si toho druhého připoutat, stejně jako Jake a Alice, tak nebudete váhat. To, co se na začátku může jevit jako nevinná hra, vás ale může zničit. Je členství v Paktu opravdu nezrušitelné? Jde tomuto společenství o dobro manželů? Co jsou lidé schopni podstoupit pro vytvoření rovnováhy v manželství? Vezměte do ruky tuto knihu a čtěte, nebudete se moci odtrhnout.

Cíl Paktu – vytvořit dobré, pevné manželství s podporou ostatních stejně smýšlejících lidí – je obdivuhodný a žádoucí.“

Skvěle napsaný psychologický thriller. Autorka zvolila pro nás ženy zajímavý způsob vyprávění z pohledu muže, hlavního hrdiny, novomanžela Jakea. Příběh vás vtáhne do děje hned na začátku, kdy se Jake vrací ve vzpomínkách k tomu, jak vše začalo. Autorka vás nenechá vydechnout a vy budete hltat jednu stránku za druhou. Budete se bát o hlavní hrdiny Alici a Jakea a budete jim fandit, aby se jim podařilo najít v jejich manželství klid a štěstí. Na konci knihy je čeká volba. Zvolili správně?

Autorka přišla se zajímavým nápadem. Budete přemýšlet nad tím, jak by to asi na světě vypadalo, kdyby Pakt skutečně existoval. A jistě si pomyslíte, že byste o takový svatební dar zřejmě nestáli, i když prvotní myšlenka se zdá skvělá. Mně se při čtení některých kapitol div hrůzou neježily chlupy na těle.

Když se na ni dívám, když pro ni vařím, miluji se s ní, když se držíme za ruce u televize, uvědomuji si, že jedno své ženě nikdy neřeknu, nikdy nepřiznám: naše manželství bylo můj nápad, můj způsob, jak si ji udržet, ale sotva po několika měsících trvání našeho svazku už Alice přinesla mnohem větší oběť než já.

Kniha je rozdělena do sto jedna kapitol, některé jsou kratší, některé delší. Příběh je napsán velmi čtivě a poutavě. A jak jsem již řekla, je o to zajímavější, že je vyprávěn z pohledu muže.

Pokud vás zajímá, kam až vás může zavést láska, že kromě manželství může existovat ještě větší závazek, je to kniha pro vás. Je to kniha jak pro nesezdané, tak pro sezdané páry. A ti, co se brzy chystají vzít, by si ji měli přečíst povinně, aby si dali pozor, kdyby dostali takový záhadný svatební dar jako Alice a Jake.

A pozor na rozhodnutí, která nejdou vzít zpět!

Dobro a zlo je složité. Kdo jsme a kdo si myslíme, že jsme, bývá málokdy jedno a totéž.

Moje hodnocení je 100 %. A budu se těšit, že se u nás dočkáme vydání dalších autorčiných knih.


 

   
Název knihy      Manželský pakt
Autor Michelle Richmond
Žánr Romány, thrillery
     
Nakladatelství       DOMINO
Rok vydání 2017
Počet stran 503
ISBN 978-80-7498-228-6
   
Nákup knihy www.dominoknihy.cz
 Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
    
Databáze knih www.databazeknih.cz
 

 

 

 


 

Domino

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.


www.DominoKnihy.cz

 


 

PalmKnihy


PalmKnihy
 – Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

www.palmknihy.cz

 

 


 Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)