Úterý, 16.7.2024
FotbalSport

Pražská „S“, Plzeň, Slovácko nebo stahující Bohemka?! Kdo vévodí Fortuna lize a kdo jsou jejich klíčoví hráči?

Fortuna liga je sice poněkud vyrovnanou sérií. Je však pár týmů, kteří výrazně vévodí. Pravidelně se o čelo přetahují pražská „S“ a Viktoria Plzeň. V posledních letech se do řežby na čele doplňuje také Slovácko a v letošní sezoně se vysoko vyhoupla také pražská „Bohemka“. Kdo táhne tyto týmy směrem vzhůru a kdo je pro týmy nenahraditelný?

Nezapomeňte využít bonus pro nováčky od Betano a zažijte adrenalin z pohodlí vašeho domova.

Obhájce titulu z Plzně se držel dlouhou dobu ve vedení i letos. Viktorka ale ztratila formu a propadla se již na třetí pozici se ztrátou už pěti bodů na čelo ligy. Navíc plzeňští vypadli i z poháru, a to nečekanou prohrou z Hlučínem. I přes to je její ročník zatím úspěšný, neboť se viktoriánům podařilo postoupit do skupinové fáze Ligy mistrů. V závěru soutěže se ještě můžou porvat o titul a stáhnout náskok pražských týmů. Západočechy táhne v tomto ročníku především útočník Tomáš Chorý. Ten nasbíral již jedenáct branek a přidal pět asistencí. Druhý v pořadí je záložník Roman Květ, který je na hřišti dosti vidět. Zapojuje se do kombinace a umí vytvářet, ale především zakončovat gólové příležitosti. I on nastřílel jedenáct gólů a k tomu přidal dvě asistence. Poslední hráč z pole, který stojí za zmínku je Kolumbijec John Mosquera. Ten si zapsal již sedm branek a čtyři gólové přihrávky. Nesmíme ve výběru opomenout výborně chytajícího brankáře Jindřicha Staňka. Ten podržel „Viktorku“ v důležitých momentech a je základem úspěchu svého týmu.

Druhý tým ve výběru, ale v tuto chvíli „spoluvedoucí“ soutěže je pražská Sparta. Letenští měli sice velmi komplikovanou cestu na čelo, neboť se jim na podzim vůbec nedařilo, ale v jarní části sezony jsou vůbec nejlepší a dostali se právě až do vedení ligy. Navíc budou bojovat i v semifinále poháru. Evropskou část sezony ale pozitivně hodnotit nemohou, jelikož nečekaně padli s norským Vikingem. V lize jsou ale nejlepší především díky dvojici útočníků Tomáši Čvančarovi a exslávistovi Janu Kuchtovi. Čvančara nastřílel již dvanáct branek a přidal dvě přihrávky a Kuchta dosáhl zatím na bilanci 9+4. I Sparta se může pyšnit dobrým a spolehlivým brankářem. Svatini Letenských totiž hají Matěj Kovář. Mimo jiné účastník akademie Manchesteru United.

O vedení se Sparta dělí asi s největší konkurencí a rivalem, Slavií Praha. Sešívaní sice nenaplnili očekávání v pohárové Evropě, neboť vypadli již ve skupině Konferenční ligy, avšak v české nejvyšší soutěži se jim celkem daří. Jak již bylo zmíněno, se Spartou se dělí o první místo tabulky a stejně jako pražský rival budou hrát semifinále poháru. Slavii táhne vpřed hned čtveřice výborných ofensivních sil, a sice Van Buren (12+3), Olayinka (10+4), Tecl (10+4) a Lingr (9+4). Slavie si také dost pomohla nedávnou výhrou proti Plzni v poměru 2:1.

Výhrou nad Plzní se blýsklo také Bohemians 1905. Klokani se touto výhrou dostali již na čtvrté místo, kde jsou v bodové shodě se Slováckem. „Bohemku“ táhne vpřed především Puškáš s bilancí 5+3.

O elitní čtveřici se Klokani přetahují tedy se Slováckem. To je typický tým bez hlavní hvězdy, kdy se dokáže prosadit vždy někdo jiný a hráči se tak vzájemně doplňují.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.