Přes 1000 postav z fresek Sixtinské kaple nyní může být i u vás doma

Přes 1000 postav z fresek Sixtinské kaple nyní může být i u vás domaKdo neviděl Sixtinskou kapli, nemůže si nikdy udělat představu o tom, co dokáže jeden člověk,“ prohlásil německý básník Johann Wolfgang Goethe. Nejslavnější renesanční malíř Michelangelo Buonarroti na freskách Sixtinské kaple vytvořil tisíc postav. Všechny si můžete prohlédnout až nyní v unikátní publikaci.

Na monumentálních malbách v Sixtinské kapli se objevuje více než tisíc světců, andělů, hříšníků i mýtických bytostí. Každá postava zaujímá jinou pózu a v jejich velikostech jsou záměrně podivné nesrovnalosti. Ladění je ponuré – dokonce i tváře těch, kteří během Soudného dne dosáhli spásy, působí zamyšleně a znepokojeně.

Michelangelo prací na výzdobě Sixtinské kaple ve Vatikánu strávil deset let života a kvůli obřím rozměrům stavby nelze běžnýma očima vstřebat všechny obrazy, které do čerstvé omítky nanesl. Pokud si ale chcete vychutnat i ty nejmenší detaily do posledního tahu štětcem, podívejte se na web luxusniknihovna.cz, kde Vatikán prodává 100 kusů jedinečné trojsvazkové publikace Sixtinská kaple.

Díky zobrazení fresek v životní velikosti si na stránkách knihy lze udělat představu o náročnosti Michelangelova úkolu. Pozorní čtenáři si také všimnou toho, že i ženské postavy mají mužské rysy. Renesanční génius totiž za modely používal takřka výhradně mladé muže!

Přes 1000 postav z fresek Sixtinské kaple nyní může být i u vás doma

Zájemci, kteří zaplatí 229 000 korun, se stanou majiteli tří obřích knih, které zachycují veškerou výzdobu Sixtinské kaple – od Michelangelova slavného stropu až po nejstarší fresky na bočních stěnách. Nákup knihy v Česku probíhá pouze přes web luxusniknihovna.cz, majitelé kromě tří svazků obdrží také rukavice, soukromou prohlídku Sixtinské kaple mimo otevírací dobu a zapsání jména na seznam majitelů.

Přes 1000 postav z fresek Sixtinské kaple nyní může být i u vás doma

Více na www.luxusniknihovna.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.