Prohnilé království

recenze knihy Prohnilé království

„Nepotřebuju od tebe vůbec nic. Co jsem tě poznala, způsobil jsi mi akorát problémy. Všechno akorát ničíš.“

Prohnilé království je pátým dílem série o Royalech (tak trochu doufám, že ne poslední) a pokračuje tam, kde čtvrtý díl Padlý dědic (recenze) skončil. 

Po autonehodě, kdy se Hartley srazí s dvojčaty Sebem a Sawyerem se ocitáme v nemocnici. Seb je v komatu a Hartley přijde o tři roky vzpomínek. Easton ze všeho viní především sebe. Kdyby jednal jinak, nic by se nestalo. Ztráta paměti Hartley by pro něj mohl být nový začátek. Ale je tu problém. A tím jsou Hartleyiny rodiče a Felicity, která je schopna čehokoliv. Spousta lží, které napovídají, jí akorát ubližují. Čemu má věřit, co z toho je pravda?

Jaká je šance, že si Hartley vzpomene? Co Sebastian? Probere se z kómatu? A co Steve O´Halloran, bude pykat za vše, co provedl? Nebo unikne spravedlnosti?

Pro bratry Royaly, ale nejen pro ně, ale i pro Calluma a Ellu, je rodina na prvním místě. Udělají pro ni cokoliv. Když milují, milují celým svým srdcem. Easton je zlatíčko a pro rodinu by se rozkrájel, bohužel pro něj nejdřív koná a pak myslí, ale vždy má dobré úmysly.

Prohnilé království„Tvoje bunda má cenu několika splátek hypotéky. Pochybuju, že si tě někdo splete se zlodějem.“
„No jasně.“ Protočí panenky. „Měl bys alergickou reakci, kdyby tvoje oblečení stálo méně než nějakou čtyřmístnou sumu?“
„Ano. Ano, to bych měl. A taky by se mi smrsklo péro.“
„Jenom ty, Eastone, máš takové sebevědomí, že dokážeš vtipkovat o tom, že se ti zmenší penis.“

Příběh nepůsobí nijak uměle. Autorky si daly opravdu záležet. Jak už jsem v předchozí recenzi zmiňovala, něco působí, že je trochu přitažené za vlasy, ale Erin Watt to dokáže podat tak, že se to do knihy dokonale hodí.

Kniha je rozdělena na třicet čtyři kapitol, které máme z pohledu Hartley a Eastona. Vidíme, co prožívají a co se jim honí hlavou. Hlavně v tomto díle dostaneme odpovědi na všechny naše otázky.

Celou sérii bych zhodnotila velmi kladně. Bylo to napínavé, romantické, ale také vtipné. Prostě a jednoduše, bylo to čtivé tak, že jsem nedokázala knihu odložit. A teď mě mrzí, že jsem se s rodinou Royalů musela rozloučit. Určitě bych nenamítala nic proti tomu, kdyby autorky pokračovaly dál příběhem o dvojčatech.

„Jestli takhle vypadá, když je nadšený, fakt nerada bych ho viděla, když se nudí. S tímhle klukem jsem chodila? Byla to láska na první pohled? Pořád jsme se po sobě sápali? Vždyť je mezi námi míň chemie, než bych prožívala s kusem šutru.“

Já Royalům úplně, totálně podlehla. Pokud máte rádi adultky, neváhejte a přečtěte si první díl Papírová princezna (recenze). A pokud jste předchozí díly četli a série vás chytla za srdce, určitě si nechcete nechat ujít i tento poslední, to by byl hřích. Přečtěte a uvidíte sami… Nebudete litovat. 

Hodnocení: 5/5

Erin Watt

Pod jménem Erin Watt se ukrývají dvě zkušené spisovatelky a kamarádky – Jen Frederick a Ell Kennedy, autorka úspěšné série Off-Campus. Obě spojuje láska ke skvělým knihám, závislost na psaní a obrovská představivost. Zbožňují svoje rodiny a domácí mazlíčky a rády vymýšlejí něco zábavného a šíleného. Čeho se nejvíc bojí? Že se rozhádají.

 

Název knihy Prohnilé království
AutorErin Watt
ŽánrRomantika, Romány pro ženy, New Adult
  
Nakladatelství Baronet
Rok vydání2018
Počet stran360
ISBN978-80-269-0917-0
  
Nákup knihy www.baronet.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Baronet

Nakladatelství Baronet již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

www.baronet.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jana Parýzková

Vášnivá knihomolka, milovnice literatury, máma dvou dětí a manželka. (osobní blog)