Ze dna na samý vrchol

Papírová princeznarecenze knihy Papírová princezna

Hraju si na tvrďačku a do určité míry taková jsem, Jsem chudá a vím, co je hlad. Vychovala mě striptérka. Vím, jak člověka praštit, když je to potřeba. Jenže je mi teprve sedmnáct. Někdy mi připadá, že to je moc nízký věk na život, který vedu. Občas se rozhlédnu kolem sebe a říkám si: Sem nepatřím.

Po dlouhé době jsem sáhla po knize, která spadá do kategorie new adult, tedy knih určených pro věkové rozmezí sedmnáct až dvacet šest let. A i když se u žen o věku nemluví, říkám vám na rovinu, že už pár let se nevejdu ani do horní hranice. A pokud vy také ne, tak si s tím nelamte hlavu a s klidným srdcem vezměte tuto knihu do ruky a věřte, že ji přečtete se stejným zápalem jako já. Díky této knize jsem se vrátila o několik let zpátky a bylo to moc fajn.

Dvojice autorek ukrývající se pod pseudonymem Erin Watt vás upoutá svojí lehkostí a přímočarostí, s jakou je příběh napsán. Jak by ne, když hlavní hrdinkou je teprve sedmnáctiletá Ella, která toho ale už v životě hodně prožila. Její matka byla striptérkou a často se stěhovaly a poté, co matka onemocněla, musela se o obě Ella postarat. A musela si poradit i po její smrti. Její život se jí však obrátí naruby, když ji vyhledá její dočasný opatrovník Callum Royal, a sdělí jí, kdo byl její otec, a odveze ji na své sídlo. Co Ellu všechno čeká v panství Royalů po boku pěti Callumových synů, kteří ji mezi s sebou nechtějí? Kdo z pohledných bratrů Elle zamotá hlavu? A proč se od Royalových má držet dál?

Reedův horký hlas mi tančí po krku a mě stojí poslední kapku vůle, abych se nezachvěla. Děsí mě? Vzrušuje? Kdo k čertu ví. Moje tělo je teď až moc zmatené. K sakru. Jsem snad po mámě? Protože na chlapy, kteří se k vám chovají špatně, máme letí ? letěla, sakra.

Tato kniha mě nadchla, je to bezva čtení, s kterým omládnete, a s napětím budete číst až do konce. Vždyť Royalovi mají také pár tajemství. A na konci knihy si řeknete, chci vědět, jak to bude dál. Už nyní vyhlížím pokračování této nové série a je dobře, že se ho dočkáme brzy.

Hlavní hrdince je sedmnáct, ale už je ošlehaná životem, který se s ní nemazlil. Ale i přesto netuší, co ji v novém domově čeká. V nové škole ji také nepřipravili zrovna lehký začátek. Ale svým chováním si pár lidí získá. Jak už to v těchto knihách bývá, nechybí zde láska, nenávist a zklamání. V tomto vyprávění uvidíte, jak malý krůček vede od nenávisti k lásce a naopak. Autorky si pohrají s našimi city.

Příběh je napsán velmi čtivě. Spisovatelky jej rozdělily do kratších kapitol. A můžete mi věřit, že se vám nebude chtít knihu odkládat, a to nejen v milostných pasážích.

Proč jsi sem musela přijít?“
Ta otázka mě zmate. ?No…Víš proč…Tvůj táta ?“
„Myslím proč právě teď?“ Na kůži mě zahřejí jeho frustrovaná slova. ?Možná v jiné době, daleko odtud, bychom ty a já psali jiný příběh.

Kniha mě zaujala svým názvem a krásnou obálkou, která působí jemným dojmem. Ani po dočtení knihy si nejsem stoprocentně jistá, zda jsem pochopila, co název vystihuje, ale mám určité tušení.

Jak jsem již uvedla, moc se těším na pokračování příběhu obyčejné dívky, která se z chudoby dostala na společenský vrchol. Co dalšího si pro nás autorky připraví? Jaká další tajemství nevyzpytatelných Royalů nám odhalí?

K přečtení doporučuji nejen dívkám, co spadají do kategorie new adult, ale i starším ženám, co mají rády nepřeslazené romantické příběhy, a v jejichž srdcích stále dřímá ta mladá holka. Tuhle sérii si zamilujete.

Moje hodnocení je 100 %.

 

Název knihy:      Papírová princezna
Autor:                 Erin Watt
Žánr:                  Literatura světová, Pro ženy, Dívčí romány
Papírová princezna
Nakladatelství:   BARONET

Rok vydání:       2017
Počet stran:       336

ISBN:                 978-80-269-0611-7
EAN:                  9788026906117

Vazba:               Vázáno
Formát:              120 x 195 mm

E-shop:             kniha      https://Baronet.cz
                          e-kniha   www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Ukázka z knihy: zde


Nakladatelství Baronet a. s.Nakladatelství Baronet a. s.
již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

Knihy Baronetu byste měli dostat ve všech knihkupectvích a všechny tituly, jež jsou dosud na skladě, najdete na webových stránkách www.baronet.cz.
 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)