Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný časVzdělávání

První neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby?

První neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby?Autor této netradiční, avšak velmi poučné knihy První neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby?  Petr Stohwasser nám odpověděl na pár otázek.

O ČEM JE KNIHA?

Kniha by měla ukázat fyziku v lepším světle, než je obecně vnímána. Ukázat fyziku jako hezkou vědu, která dává odpovědi na zajímavé otázky. Kniha, která se na 50 vybraných otázkách a odpovědích snaží srozumitelně vysvětlit přírodní jevy a zákony.

PROČ JSTE JI NAPSAL?

Jelikož mám fyziku rád, rád bych ji také ostatním více přiblížil a ukázal, že to není žádný bubák. Rád bych, aby po přečtení této knihy lidi řekli, že se rádi něco dozvěděli, a že fyzika není jen něco, čeho se musí bát, protože z toho hrozí/hrozila špatná známka.

JAK KNIHU ČÍST?

Otázky a odpovědi lze číst na přeskáčku. Nenavazují na sebe. Občas některé odpovědi odkazují na odpovědi na jinou otázku, pro dokreslení situace. Avšak pochopení dané kapitoly není podmíněno přečtěním jiné odpovědi.

PRO KOHO JE KNIHA URČENÁ?

Pro každého, kdo se chce něco zajímavého dozvědět. Čtení této knihy nevyžaduje žádné předchozí znalosti fyziky ani matematiky.

PŘINÁŠÍ KNIHA TAKÉ NĚCO NAVÍC?

Krom přímých odpovědí na jednotlivé otázky je vždy připojeno i několik informací o souvisejících věcech s danou otázkou. Občas i s přesahem do jiných disciplín (biologie, chemie, historie).

První neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby?

OPRAVDU KNIHU POCHOPÍ KAŽDÝ? NĚKTERÉ OTÁZKY SE ZDAJÍ DOCELA SLOŽITÉ.

Kniha je psaná polopaticky. Odpovědi by měly být srozumitelné a pochopitelné, a i když je v některých případech vysvětlení trochu zjednodušeno, snažil jsem se zachovat co největší fyzikální správnost. Pro čtení a pochopení knihy nejsou potřeba žádné předchozí znalosti fyziky ani matematiky.

A PROČ ZROVNA TYHLE OTÁZKY Z FYZIKY?

Hodně otázek pochází z mých hodin fyziky (případně biologie). Překvapilo mě, že mnohdy na ně dost lidí nezná odpovědi. Proto jsem se rozhodl je vysvětlit i ostatním touto cestou…

První neučebnice fyziky aneb Čůrají ryby?

 

Tuto velmi zajímavou knížku si můžete objednat na http://petrstohwasser.jabezec.cz/fyzika/objednani.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.