Reprezentace nenavázala na výhru v Izraeli a je stále druhá

Čeští fotbalisté mají za sebou další reprezentační sraz. V jeho průběhu sehráli celkem tři zápasy a všechny na hřištích soupeřů. Ani tentokrát se sraz neobešel bez komplikací spojených s koronavirem.

První zápas odehráli Češi ve středu 7. října v Larnace proti domácímu Kypru. Tempo zápasu odpovídalo tomu, že se jednalo pouze o přátelský zápas, šanci dostali spíše hráči, kteří často nehrají v základní sestavě. I tak ale Česko zvítězilo 1:2. Po zápase podstoupil tým testy na koronavirus a u některých hráčů se objevily pozitivní výsledky a museli tak sraz opustit. Jednalo se třeba o kapitána reprezentace Bořka Dočkala. 

K nedělnímu zápasu Ligy národů odcestovalo do Izraele nakonec 18 hráčů, z nichž byl pouze jediným útočníkem Matěj Vydra. V zápase ale Češi uspěli a připsali si po výhře 1:2 do tabulky skupiny B2 tři body. Po zápase ale došlo k dalším komplikacím. Pozitivně testovaný byl trenér Jaroslav Šilhavý a obránce Tomáš Holeš. 

Před zápasem ve Skotsku tak musel být kádr doplněn o některé hráče ze vzniklého náhradního reprezentačního srazu vedeného Karlem Holoubkem. Do Glaskgow nakonec navíc dorazili útočníci Rabušic s Poznarem a záložníci Sáček s Malínským. Pozici hlavního trenéra převzal pro tento zápas jinak asistent Šilhavého, Jiří Chytrý. Český tým podal ve Skotsku dobrý výkon, ale nedokázal se střelecky prosadit, domácí zvítězili 1:0 a upevnili si první místo v tabulce. Češi jsou druzí a případný postup do ligy A již nemají ve svých rukou. 

foto: sport1tv.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.