Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Richard Müller vyráží na turné s novým projektem HLASY

Richard Müller vyráží na turné s novým projektem HLASYZpěvák Richard Müller připravil pro své příznivce další unikátní projekt! Několikanásobný slovenský Zlatý Slávik se spojil se skupinou Fragile, se kterou nacvičuje skladby v nových úpravách bez užití jediného nástroje! Jen čisté hlasy a dechberoucí interpretace “a cappella”, tak se představí Richard Müller na novém albu i turné s charakteristickým názvem “Hlasy“.

Oslovil jsem Braňa Kostku a ten souhlasil. Upřímně se přiznám, že jsem si to představoval mnohem jednodušeji a opak je zatím pravdou. Tak težkou práci jsem za třicet let v mé kariéře nezažil. Zpívat s hlasy znamená, že tam nejsou žádná kytarová ani jiná sóla. Ale jinak je to velmi příjemná práce, skvělí lidé a Braňo Kostka je výtečný kapelmajstr,” pochvaluje si Richard Müller spolupráci se skupinou Fragile, kterou tvoří zpěváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík.

Je to pro nás velká výzva. Všichni ve skupině máme Richardovu hudbu moc rádi a i když je tento projekt opravdu hodně náročný a pracný, moc se na něj těšíme,” netají se nadšením i Braňo Kostka.

Za nacvičením každé skladby jsou hodiny dřiny. Pro Richarda Müllera a skupinu Fragile je to ale napínavé dobrodružství. Stačí, aby jeden hlas pochybil nebo selhal a celá skladba se může zhroutit. I proto skupina zvolila výstižný název Fragile.

V rámci projektu Hlasy zazní v “a cappella” podobě jak nejvetší hity Richarda Müllera, tak jeho méně známé písně.

Richard Müller vyráží na turné s novým projektem HLASY 

Výběr skladeb sem nechal na Braňovi, jelikož skladba, která se zdá dobrá mně, se nemusí hodit na tento způsob interpretace. V podstatě jsme se ale shodli. Mám štěstí, že nemám v repertoáru skladbu, kterou bych nechtěl prezentovat. Takže jsme se zkoordinovali a podle toho teď nacvičujeme,” vysvětluje proces výběru písní Richard Müller.

Projekt Hlasy měl premiéru naživo v relaci Superstar, kde zazněl Müllerův megahit “Po schodoch”. Teď už intenzivně připravují album i následné turné po Čechách a Slovensku, které se odehraje v rozmezí od září do listopadu. Z českých měst jsou zatím naplánové koncerty ve Světlově, Olomouci, Ostravě, Šumperku, Božejově, Brně, Praze, Teplicích, Karlových Varech, Pardubicích, Příbrami, Libereci, Plzni, Českých Budějovicích, Zlíně a Hodoníně.

 

Foto: Jakub Klimo

Více na www.muller.sk a www.facebook.com/richardmullerpage.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.