Robbie na dosah ruky – za pár dní!

Robbie na dosah ruky – za pár dní!Počítám, přemýšlím…ty jo, jako fakt Robbieho poslouchám, sleduju a dobíjí mi baterky už 25 let? No vážně, je mi 38 a tolik let patří do kategorie mých top!

Nevím ani pokolikáte pouštím dokola dvd z největšího koncertu v Anglii v Knebworthu, kde zpívalo, tančilo a hlavně live prožívalo úžasnou atmosféru novodobého krále popu neuvěřitelných 375 000 lidí. Otvíračka koncertu – Let me entertain you, všeříkající pecka hned na úvod. Come undone a fanynka vytažená na pódium, dostávající možnost si s Robbiem nejen zatančit, ale na pár sekund ho mít jen pro sebe při vášnivém polibku, tak tomu říkám zážitek. Tak tahle scéna mě nenechá chladnou snad do šedesáti.

Robbie s delšími vlasy, vypracovaným tělem bez jediné kérky a s nezaměnitelným hlasem jako významný člen kapely Take That byl super, ale jeho rozhodnutí se trhnout a rozjet sólovou dráhu byl nápad hodný zápisu do Guinessovy knihy rekordů, což se také stalo v roce 2006, kdy se za jediný den prodalo 1 600 000 lístků na jeho evropské turné.

Je to tak dlouho, co byl v Čechách naposled, rok 2003 je neuvěřitelných 14 let zpátky. V tu dobu jsem se, bohužel nemohla zúčastnit, stejně tak ani v roce 2014, kdy koncertoval v O2 aréně se swingovými klasikami (po pravdě, takový koncert by mě ani moc nelákal, baví mě primárně jeho, ne převzaté pecky).

Robbie na dosah ruky – za pár dní!

Ale letos, konečně! Mnoho let dokola pouštím známá alba, poněkolikáté (ano, poněkolikáté, protože je v permanenci tak často, že po čase vypoví poslušnost) vypaluji cd s Greatest Hits z roku 2004, abych mohla v autě z plných plic zpívat řízné Rock DJ, Supreme, Let me entertain you, nebo zvolnit jízdu při poetických Angels, případně She´s the one, připomínám si večírky, kdy jsme na plné pecky poslouchali Come undone, pouštěli si k tomu videoklip totálně zničeného domu, kdy se v bazénu válí vyhozený gauč a všude po domě společensky unavení a spokojení kámoši.

Koncert na velkém stadionu v Letňanech, open air, to k létu prostě patří. Vyrazit s těmi, kteří si na jeho hudbě, performance, šibalském úsměvu, pronikavém pohledu a neuvěřitelné energii ujíždějí stejně jako já, nebo s těmi, co si ho dají prostě proto, že to je Robbie a bůh ví, kdy si zase střihne koncert v Praze, že jo…

Takže nevím, jak vy, ale já se těším, děsně.. a víte co? Je mi fuk, kolik mi je a že mám stejné pocity mravenčení v žaludku, škrtám si dny v kalendáři a řeším, co si vezmu na sebe, stejně jako děti mých přátel, které poprvé jedou v doprovodu rodičů na koncert Majka Spirita. Je mi vlastně fuk i playlist…Jo a že si před tím zazpívám s Erasure jako předskokanem Love to hate you nebo Always, to je vlastně v pohodě warm up.

 

 

www.livenation.cz  |  www.facebook.com/LiveNationCZ

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.