Robert Křesťan & Druhá Tráva + Garcia

Rudolf Křesťan & Luboš Malina, foto: Jaromír Zajíček (c) 200818. dubna 2009 v 19 hodin, Hradec Králové, Adalbertinum

Výjimečný dvojkoncert Roberta Křesťana s Druhou trávou a jejich hostem, česko – irskou zpěvačkou se španělskými kořeny Katkou García.

ROBERT KŘESŤAN se s kapelou Druhá tráva vrací po roce do královéhradeckého Adalbertina, aby svým posluchačům a fanouškům připomněl vedle písní z poslední vydané desky „Dylanovky“ i hudební kousky a lahůdky z desek starších.

KATKA GARCÍA
Mimořádná zpěvačka Katka García představuje absolutní špičku interpretace irského zpěvu v našich zemích. Posluchači ji mohou znát ze skupiny Dún an Doras. V poslední době spolupracuje s Lubošem Malinou, se kterým vydala v květnu 2007 na značce Supraphon album s názvem Woven Ways. Jako host se několikrát zúčastnila koncertů Roberta Křesťana a Druhé trávy nebo Pavla Bobka s Malinabandem. Katka García zpívá v angličtině, irštině i španělštině a na hradecký koncert přiletí z Irska.  

GARCIA – projekt Katky García a Luboše Maliny
Luboš Malina, banjista, hráč na irské píšťaly a dlouholetý parťák Roberta Křesťana se tentokrát v komorní sestavě rozhodl podpořit hlas zpěvačky Katky Garcíi, bývalé členky kapely Dún an Doras.
Katku García lze díky skladbám, jenž ráda přebírá, bez váhání přirovnat k Angličankám Kate Rusby, Bill Jones nebo k irské zpěvačce Cara Dillon. Vedle vyjímečných hlasů mají s Katkou společné ztišené, křehce komorní, vnitřně prožité vnímání převzatých písniček, v nichž nacházejí osobitý prostor k sebevyjádření, protože vlastními šetří jako s šafránem. Písničky si vypůjčují srdcem, ne s ohledem na úspěch u publika. CD Woven Ways bylo v letošním roce nominováno na žánrové ceny Anděl 2007 v kategorii world music.

Více na www.agentura.cz.

Foto: Jaromír Zajíček (c) 2008

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.