Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Rodinné pouto

recenze knihy Rodinné pouto

„Jsou to hodné děti.“ Prohlédla si ho. „Měl by ses oženit.“
„Možná.“
„Potřebuješ ženu.“
„Nikdo nepotřebuje ženu.“
„Ty rozhodně ano. Stárneš.“
„No dovol, je mi třicet čtyři.“
„Už se blížíš do důchodu. Musíš se rychle oženit, jinak tě žádná nebude chtít.“

Rodinné pouto je směsí romantiky, ale také společenských témat. Autorka tento příběh napsala pro ženy, a věděla, co vše má obsahovat, aby byl čtivý a každá žena si v ději našla to své, k čemu bude vzhlížet, co si oblíbí, co bude milovat.

Ač je příběh Malcoma, jeho dědečka a nevlastních sourozenců jen těžko uvěřitelný, přesto se necháte unášet na nějaké takové té klidné vlně porozumění a budete naprosto rozumět všemu, co hlavní postavy provádějí.
Malcom vyrůstal jen se svým dědečkem a nutno říct, že se nemá vůbec špatně. Jeho dědeček začal už v dávných dobách vyrábět pravé italské suroviny, počínaje těstovinami a po státech prodávat. Tím vytvořil nadnárodní podnik, kterému Malcom nyní šéfuje.
Jsou bohatí – téměř až nechutně bohatí, ale oba muži mají srdce na správném místě a to se mi líbilo. I když má Malcom své osobní démony, rozhodně mu nijak nezasahují do činů, které má ke svým přátelům a lidem ve svém okolí.

Rodinné pouto - obal knihyNevlastní sourozenci – ti se objeví ve chvíli, kdy dědeček Malcoma zjistí, jaký byl jeho syn záletník a „kde všude“ si udělal děti. Začne po nich pátrat a přeje si, aby jeho krev vyrůstala a žila s ním, v jeho domě, v jeho přepychu.
To samozřejmě s sebou nese jisté problémy, ale také spoustu úsměvných okamžiků.
Malcom se musí s novými obyvateli svého domova sžít, někdy je to jednoduché, jindy je to zatraceně těžké, ale vše musí dopadnout dobře, když máte jen ty nejlepší úmysly, no ne?

„Víš, že existuje spousta příruček o rodičovství? Možná by sis jich mohl pár přečíst, abys měl představu, jak na to. Až budu v pubertě, bude to se mnou náročné. Budu odmlouvat, bez dovolení si půjčovat auto a pozdě chodit domů.“
„Nemůžu se dočkat,“ zamumlal a pomyslel si, že by si opravdu měl přečíst knihy o výchově huberťáků, ačkoli to, co se v nich dočte, mu zaručeně nažene strach.
„Do konce týdne ti předám seznam domácích prací,“ navrhla. „Pak si promluvíme o kapesném.“
„To už přece dostáváš.“
„Za to, že nic nedělám. Mnohem víc se zapojím do chodu domácnosti. Měla bych za to dostat nějakou odměnu.“

Musím říct, že tato kniha se mi líbila hlavně kvůli postavám a charakterům. Ti lidé, kteří zde vystupovali, byli uvěřitelní, čtenář si je v klidu dokáže zhmotnit a bude chtít nejednoho takového mít ve svém okolí.
Dialogy byly také reálné a co mi sedlo, tak autorka dokázala ve správnou chvíli použít i trochu toho humoru, ne moc, aby se z toho nestala komedie, ale tak akorát, aby odlehčila situaci, já se zasmála nebo pousmála a pokračovala ve čtení dál.

Výhodou příběhu je také jeho čtivost. Slova vám samy budou ubíhat před očima a díky námětu knihy se nebudete stačit divit, jak rychle jste tohle přečetly.
Rodinné pouto má v sobě od každého trochu. Počínaje nějakým tím tajemstvím, trochou napětí, hodně úsměvu a nesmím zapomenout ani na romantickou linku. Věřím, že každá čtenářka, která si udělá na čtení čas, bude ráda, že se pro tuto knihu rozhodla.

Hodnocení: 95 %

Název knihy Rodinné pouto
AutorSusan Mallery
Žánrspolečenský román
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2019
Počet stran384
ISBN978-80-249-3978-0
  
Nákup knihywww.ikar.cz
Nákup e-knihywww.palmknihy.cz
Databáze knihwww.databazeknih.cz

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)