Úterý, 16.4.2024
Ostatní volný časVolný čas

Romantičtější a víc sexy vztah najdete v manželství

Logo Týden manželstvíNárodní týden manželství hledá deset nejromantičtějších příběhů ze života v manželství Již za necelé dva týdny začne v České republice další ročník Národního týdne manželství. Během valentinského týdne 8.- 14. února 2010 budou v desítkách českých měst probíhat aktivity ukazující na to, že romantika a manželství patří dohromady.

Národní týden manželství chce vyzvat manželské páry, aby pomohly vyvrátit mýtus, že manželství a věrnost znamená konec romantiky a dobrého sexu. Podle průzkumu, kterého se ve Velké Británii v roce 2002 zúčastnilo více než dva tisíce žen, si lze nejlepší sex užít pouze s partnerem, s nímž vás váže manželský svazek. Na tom, že nejkrásnější sex zažily právě se svým manželem, se pak shodly dvě třetiny dotázaných žen. Studie také vyvrátila domněnku, že sex v dlouhotrvajícím vztahu začne být po určité době nudný. S tím nesouhlasí pětašedesát procent žen. Pouze 13 procent žen mělo lepší sex, když byly ještě single, 14 procent, když spolu žili s partnerem mimo manželský svazek a pouze 9 procent, když měly mimomanželský poměr.

 

Juliette Kellowová, editorka magazínu Top Sante, který si výzkum objednal, prohlásila, že: “I když se populární televizní programy zaměřují na nefunkční vztahy, většina žen touží po lásce a přátelství jednoho partnera. Náš průzkum razantně popřel všechny představy, že pro kvalitní sex je potřeba střídat partnery a mít zaručenu volnost. Pravdou je, že pro skutečně dobrý sex musíte partnera dokonale znát a musíte proniknout hluboko do jeho intimity. To je většinou zaručeno právě v dlouhodobých vztazích a v manželství.”

 

Podle výzkumu brněnské Masarykovy univerzity a společnosti SC&C je také pro obyvatele České republiky v manželství nejdůležitější věrnost a sex. Informuje o tom kniha Hodnoty a postoje v ČR 1991 – 2008. Z výzkumu, kterého se v roce 2008 zúčastnilo celkem 1821 respondentů, vyplynulo, že pro 71 procent Čechů je v manželském svazku věrnost velmi důležitá a pro dalších 26 procent spíše důležitá. Dobré sexuální soužití považuje za velmi důležité 62 procent lidí a 34 procent za spíše důležité.

 

Romantika je více než zamilovanost, něha a objetí. Manželství poskytuje bezpečné prostředí, kde může vztah dosáhnout největší intimity i vášně. Chceme vyzvat české manželské páry, které jsou zcela přirozeně romantické, aby nám do 14. 2. 2010 na adresu info@tydenmanzelstvi.cz zaslaly ty nejromantičtější momenty svých manželství, z nichž bychom pak vybrali deset nejlepších. Takže pokud je váš partner nenapravitelně romantický, napište nám kdo, proč, co, kde a kdy.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.