Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Rozinky jsou zdravé mlsání

Rozinky jsou zdravé mlsáníPředvánoční pečení se bez rozinek neobešlo. Kromě toho, že dobře chutnají, jsou i skvělé pro zdraví a krásu.

Sušené plody hroznového vína jsou vynikající nejen do sladkého pečiva nebo orientálních jídel, ale jsou i velice zdravé.Už jen mlsání rozinek místo sladkostí vám dodá sílu, energii a na postavě se určitě nepodepíše. Jsou totiž pořádnou vitaminovou bombou. Kromě toho, že díky přítomnosti ovocného cukru vás téměř okamžitě dobijí energií, obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek. Zejména vitamin A, který je dobrý pro tvorbu pigmentu a rozjasňuje pleť, vitamin B1 zklidní vaše nervy a působí proti stresu a B2 vás dokáže zbavit migrény a ochrání oči před šedým zákalem. Důležitý je ale i překvapivě vysoký podíl vitaminu C, který podporuje imunitu, zrychluje metabolismus, pečuje o pokožku a posiluje cévy. Rozinky jsou ovšem i zásobárnou vlákniny, díky níž vám bude výborně fungovat trávicí systém.

Rady při nákupu

Před nákupem zkontrolujeme, zda se spolu s rozinkami nevyskytují v sáčku stopky, pecičky, nečistoty, jinak budeme muset plody přebrat. K dostání jsou různé velikosti. Rozinky seženeme ve zdravé prodejně, ve stáncích s oříšky a sušenými plody, obchodech s potravinami i supermarketech.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.