Skuteč – Kulturní kalendář červen 2010

kk_skutecAktuální program Kulturního Klubu Skuteč na měsíc červen 2010.

Poslední měsíc před tradiční letní pauzou vyplní tradiční divadelní představení nebo také taneční soutež. Pro děti je připraven Dětský den na koupališti.

středa 2. 6. – od 8.30 a od 10 hodin, KKS
DIVADLO DRAK – Alenka Zamilovaná
Představení Divadla Drak Hradec Králové je určeno starším žákům základních škol ve věku  od 11 let. Příběh dívky a jejich vrstevníků, kteří se pomalu od hranice dětství přesouvají k hranici dospělosti řeší všechny problémy s touto proměnou spojené a je zpracován pro teenagery atraktivní formou.
Vstupné 40,- Kč

čtvrtek 3. 6. – 18 hodin, městské muzeum
ZÁHADNÁ MÍSTA SVĚTA
Cestopisné povídání a projekce fotografií PaedDr. Libora Turka vás zavede k tajemnému Machu Picchu i zvláštním obrazcům planiny Nazca. Po světoznámém Stonehenge se podíváte do Skotska za podobnými stavbami a jezerem Loch Ness s nepolapitelným plesiosaurem. V Himalájích zapátráte po stopách sněžného muže. Na řeckém ostrově Santoriny snad objevíte pozůstatky bájné Atlantidy.
Vstupné: plné 30,- Kč, snížené 10,- Kč

sobota 5. 6. – od 14 hodin, letní koupaliště
DĚTSKÝ DEN NA KOUPALIŠTI
Zahájení sezóny letního koupaliště je i letos spojeno s oslavou Dětského dne. Na malé návštěvníky čeká několik soutěžních stanovišť a spousta sladkých odměn, k dobré pohodě všem zahraje skupina Wječná žízeň, chybět nebude ani nezbytné občerstvení.
Vstupné zdarma

pátek 11. 6. od 18 hodin , KKS
ROZTANČENÉ STŘEVÍČKY
Profilový pořad TKG Hlinsko, který představí všechny své taneční choreografie v různých věkových kategorií. Pestrým a bohatým programem taneční klub oslaví 25. výročí své činnosti. V dopoledních hodinách mohou zkrácený program zhlédnout i pozvané školy a to od 9  a od 11 hod. Nenechte si ujít atraktivní podívanou na tanečním parketě.

pátek 11. 6., 18 – 24 hodin
III. SKUTEČSKÁ MUZEJNÍ NOC
Přijďte si do muzea pro nevšední zážitky. Při nočním osvětlení vás čekají tradiční řemeslné ukázky kovářské, kamenické a ševcovské práce i soutěže pro nejmenší, siláky či zvídavé návštěvníky. Nebude chybět ani promítání historických filmových záběrů a fotografií z muzejního archivu.
Vstupné: zdarma

sobota 12. 6. od 10 do cca 15 hodin , KKS
CENA TKG
Taneční soutěže se zúčastní páry z celé ČR, Slovenska a popřípadě i Polska, aby získaly ta nejlepší umístění jak v latinsko-amerických tancích, tak v tancích standardních. Budou soutěžit malé děti, ale i dospělí v tanečních třídách D, C, a B. Přijít lze kdykoli v průběhu soutěže.

úterý 15. 6. – 19 hodin, KKS
AŤ ŽIJE KRÁLOVNA
Se svým dalším představením se ve Skutči představí herci Divadla Pod Palmovkou. V příběhu dvou slavných královen – Alžběty I. a Marie Stuartovny, které spolu soupeří o moc, čest, lásku a nakonec i o holý život se představí Jitka Čvančarová a Zuzana Slavíková. Volné vstupenky lze zakoupit na odboru kultury a školství MěÚ.
Cena 180,- Kč

21. 5. – 20. 6.
ČESKÁ KRAJINA A PRAŽSKÉ MOTIVY
Výstavu obrazů (oleje) Máši Šormové můžete navštívit denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin až do 20. 6. 2010.
Vstupné: plné 20,- Kč, snížené 10,- Kč

Upozornění:
V průběhu měsíce července a srpna je Kulturní klub Skuteč uzavřen.

PŘEDPRODEJ PODZIMNÍHO DIVADELNÍHO ABONMÁ BUDE ZAHÁJEN NA ODBORU KULTURY A ŠKOLSTVÍ V PONDĚLÍ 7. 6. od 17 hodin.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.