Skuteč – Kulturní kalendář prosinec 2009

Skuteč - Kulturní kalendář prosinec 2009Aktuální program Kulturního Klubu Skuteč na měsíc prosinec 2009.

Prosinec je především ve znamení Vánoc a tomu odpovídá i program KKS. Těšit se můžete na již tradiční Vánoční koncert pěveckého sboru Rubeš a ZUŠ Skuteč nebo na koncetr bratří Ebenů. Chybět nebude ani divadelní představení, které odstartuje celý prosincový kulturní program.

středa 2. 12. – 19 hodin, KKS
Černá komedie
Východočeské divadlo Pardubice přiváží skutečskému publiku Černou komedii. A slovo černá v tomto případě neoznačuje druh humoru, ale fakt, že část hry se odehrává potmě. Nechte se překvapit zcela originálním počinem naší krajské scény. Volné vstupenky jsou v prodeji na odboru kultury od 2. listopadu.

Cena 170,- Kč

 

7. 12. – 13. 12., městské muzeum
Podívejte se na Pardubický kraj Vaším objektivem
Srdečně jste zváni k návštěvě putovní fotografické výstavy, která bude v městském muzeu umístěna pouze v průběhu jednoho týdne. Máte možnost zhlédnout patnáct odbornou porotou vybraných snímků, které zachycují Pardubický kraj z různých úhlů pohledu. Výstava je  přístupná v běžné otevírací době.

Vstupné zdarma

 

úterý 8. 12. – 18 hodin, městské muzeum
Vánoční žákovský koncert ZUŠ V. Nováka
V renovovaném a moderním prostředí městského muzea se představí se s koledami i dalším hudebním programem představí žáci místní základní umělecké školy.

Vstupné dobrovolné

 

čtvrtek 10. 12. – 18 hodin, městské muzeum
Usmívání
Výstava kresleného, malovaného a řezbovaného humoru Pavla Matušky. Součástí vernisáže bude vystoupení písničkáře Jarka Hampejse. Výstava bude v muzeu otevřena denně od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin až do 10. 1. 2010. Přijďte si do muzea spravit náladu!

Vstupné: dospělí 20,- Kč, děti 7 – 15 let 10,- Kč

 

úterý 15. 12. – 18 hodin, KKS
Vánoční koncert PS Rubeš a ZUŠ V. Nováka
Na společném vánočním koncertě se s nově nastudovaným repertoárem představí Pěvecký sbor Rubeš; dále vystoupí Smyčcový orchestr ZUŠ a Skutečský dětský sbor ZUŠ. Ve sváteční atmosféře zazní spirituály a tradiční i netradiční koledy ze světa.

Vstupné 70,- Kč, děti zdarma

 

čtvrtek 17. – sobota 19. 12., KKS
Vánoční výstava
Speciální základní škola ve Skutči vás zve na vánoční výstavu, která proběhne v malém sále kulturního klubu. Slavnostní vernisáž se uskuteční 17. prosince od 10 hodin. Součástí vernisáže bude také prohlídka školy. Otevírací doba pro veřejnost: čtvrtek 17. prosince: 11.00 – 17.00 h., pátek 18. prosince: 9.00 – 17.00 h., sobota 19. prosince: 9.00 – 12.00 h.
Zaměstnanci i žáci speciální školy se těší na vaši návštěvu.

Vstupné dobrovolné

 

pátek 18. 12.  – 19 hodin, KKS
Vánoční koncert Bratrů Ebenových
Koncert jednoho z nejzajímavějších uskupení současné populární hudby je zárukou příjemných melodií, vtipných textů a inteligentního humoru. V průběhu večera uslyšíte písně z nového alba s názvem Chlebíčky, ale i ty nejznámější hity z dílny tří bratrů. Celým večerem bude provázet – způsobem jemu vlastním – Marek Eben. Předprodej vstupenek probíhá na odboru kultury MěÚ Skuteč.

Vstupné 330,- Kč

Připravujeme na leden:
9. 1. Tříkrálový ples
13. 1. Charlyova teta
16. 1. Maturitní ples gymnázium Hlinsko
23. 1. Maturitní ples gymnázium Skuteč
30. 1. Maturitní ples gymnázium Hlinsko

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.